MOBIL.sk MOBIL.sk

Galaxy Watch Active2: Samsung nám predstavil svoju odpoveď na Apple Watch 4
zdroj: Samsung

Galaxy Watch Active2: Samsung nám predstavil svoju odpoveď na Apple Watch 4

Nové inteligentné hodinky od Samsungu síce vyzerajú rovnako ako predchádzajúca generácia, no prinášajú viacero sviežich noviniek a majú veľkú ambíciu konkurovať aj úspešným Apple Watch 4.

Galaxy Watch Acive2 prinášajú rovnaký okrúhly a veľmi univerzálny dizajn. Hodiť sa bude k športovému úboru na behanie aj k elegantnému obleku. Okolo okrúhleho displeja sa nachádza tenký otočný rám, ktorý je nástupcom otočnej lunety v starších hodinkách Galaxy. Je dotykový a môžete ho otáčať v smere aj proti smeru hodinových ručičiek. Využíva sa na pohodlnejšiu navigáciu v rozhraní OneUI a na vyberanie aplikácií. Samsungu sa vďaka tomu podarilo maximalizovať veľkosť obrazovky a zároveň ponechať tento užitočný ovládací prvok.

Ku každému outfitu

Ľudia, ktorí si potrpia na módu a zladenie farieb, využijú novú užitočnú funkciu na každodenné prispôsobenie ciferníkov. Nazýva sa My Style a pomocou algoritmu vám vyberie ciferník, ktorý sa hodí k vášmu dnešnému outfitu. Stačí vám odfotografovať svoje oblečenie, auto alebo čokoľvek s čím sa chcete zladiť a systém z neho použije farby na váš aktuálny ciferník.

Hodinky sa budú predávať v dvoch veľkostiach s priemerom 44 mm (1,4 palcov) a 40 mm (1,2 palcov). Navyše, každá verzia je dostupná v dvoch rôznych štýloch – ľahký hliníkový rám určený skôr pre športovcov a o niečo elegantnejšie vyzerajúca verzia z nehrdzavejúcej ocele a koženým remienkom.

Pre šport aj meditáciu

Galaxy Watch Active2 si zamilujú hlavne športovci a ľudia, ktorí chcú žiť zdravším štýlom. Podporujú až 39 rôznych športových aktivít, z ktorých 7 sa dokáže zaznamenávať automaticky. Medzi nimi je napríklad chôdza, cyklistika, plávanie alebo behanie. Keď sme už pri tom behu, nechýba ani funkcia Running Coach, ktorá monitoruje vaše výkonu a pre užívateľov ponúka až sedem rôznych programov bežeckého tréningu.

Samsung sa okrem fyzickej aktivity zameral aj na duševnú stránku. Pomocou aplikácie Samsung Health si môžete sledovať úroveň stresu a s obľúbenou aplikáciou Calm zas využívať programy riadenej meditácie v anglickom jazyku. Samozrejmosťou je aj sledovanie spánku, ktoré je podľa Samsungu oproti minulej generácií vylepšené. 

Podpora LTE siete

Nová generácia už nie je tak závislá na smartfóne vďaka tomu, že podporuje vlastné LTE pripojenie. Vďaka tomu môžete Galaxy Watch Active2 používať aj bez telefónu. Dokážete prostredníctvom nich telefonovať, odpovedať na správu či sledovať krátke video priamo zo zápästia. Hodinky tiež umožňujú prekladať hlas aj text v reálnom čase a do viac ako 16 jazykov (slovenčina zatiaľ chýba). 

Najlepšie dokážete hodinky využiť, ak ich budete používať so smartfónom Galaxy. Samsung sa zameral na vzájomné prepojenie funkcií medzi nimi a mobilom. Môžete vďaka nim napríklad ovládať fotoaparát smartfónu – fotiť aj natáčať video, prepínať medzi kamerami a tiež si výslednú fotografiu skontrolovať priamo na hodinkách.

zdroj: Samsung | youtube.com

Na záver sa ešte pozrime na vnútorné parametre hodiniek. Poháňa ich 1,15Ghz procesor Exynos 9110 a 768MB pamäte RAM. LTE verzia ju má kvôli náročnosti dvojnásobnú – teda 1,5GB RAM. Všetky hodinky dostanú 4GB vnútorné úložisko pre fotografie, hudbu a ďalšie súbory. Menší model je poháňaný 247mAh batériou, zatiaľ čo 44m verzia má 340mAh baterku.

Galaxy Watch Active2 si budeme môcť na Slovensku kúpiť od 13. septembra. Na výber bude medzi čiernou, striebornou a ružovo-zlatou farbou. 40mm hodinky budú stáť 299 eur, väčšie 44mm hodinky 319 eur. LTE verzia príde do predaja niekedy v októbri za cenu 469 eur.

zdroj: TS Samsung

Najnovšie z kategórie: Smart Hodinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio