MOBIL.sk MOBIL.sk

Analytik Kuo tvrdí, že Apple vráti do iPhonov funckiu Touch ID
zdroj: MOBIL.sk

Analytik Kuo tvrdí, že Apple vráti do iPhonov funckiu Touch ID

Ming-Chi Kuo je analytikom, ktorý je v mobilnom svete veľmi dobre známy. Svoje meno si vybudoval vďaka presným predpovediam najmä v oblasti Apple produktov.

Kuo je v rámci svojich predpovedí neobvykle presný a dokáže ich spoľahlivo určiť aj niekoľko rokov dopredu. Presne takýto je aj prípad jeho dnešných vyjadrení. Analytik predpovedá, že Apple do iPhonov bráti funckiu Touch ID. Čítačka odtlačkov prstov však nebude dostupná vo forme, ktorú sme poznali doteraz. Malo by ísť o senzor odtlačkov prstov umiestnený pod displejom.

Hoci dnešné produkty už takéto čítačky odtlačkov prstov ponúkajú, Apple sa ich rozhodol vynechať. Ich možnosti sa totiž APplu nezdali dostatočne dobré. Čítačky odtlačkov prstov v displeji sú totiž v mnohých prípadoch nespoľahlivé či pomalé. Navyše musíte prst priložiť na jeden konkrétny bod na displeji. Apple vraj čaká na to, kým sa technológia zlepší natoľko, aby bolo všetko čo najrýchlejšie, najbezpečnejšie a aby ste mohli prst priložiť kdekoľvek na displej.

via GIPHY

Všetky tieto zmeny by sa v oblasti tejto biometrickej technológie mali udiať za najbližších 18 mesiacov a Kuo tak predpovedá nástup Touch ID v iPhonoch v roku 2021. Podľa všetkého využije ultrazvukový senzor spoločnosti Qualcomm, ktorý je aj dnes najdokonalejším (aj keď nie dokonalým) riešením tohto typu. Pokiaľ ste fanúšikom funkcie Face ID, nemusíte smútiť. Podľa Kua Apple ponechá vo svojich zariadeniach aj tú a používateľ si tak bude môcť vybrať, ktorú bude používať.

Ming-Chi Kuo sa zmienil aj o hodinkách Apple Watch, ktoré naberajú na popularite a stávajú sa čoraz viac samostatným zariadením, takže v budúcnosti budú biometrickú zabezpečovaciu funkciu potrebovať aj oni. Mala by ňou byť tiež nová generácia Touch ID v ich displeji.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio