MOBIL.sk MOBIL.sk

Chlapík si z pokazeného počítača poskladal funkčný fotoaparát
zdroj: Alireza Rostami / PetaPixel

Chlapík si z pokazeného počítača poskladal funkčný fotoaparát

Dnes je veľmi populárne vdýchnuť život starým predmetom a veciam. Šetríme tým životné prostredie a zároveň môžeme vytvoriť niečo neobvyklé. To je prípad aj Iránčana menom Alireza Rostami, ktorý zo starého počítača vyrobil funkčný fotoaparát.

Alireza Rostami pochádza z Iránu a stalo sa mu to, čo zrejme zažil už každý z nás. Jeho prvý počítač, ktorý si kúpil pred 20 rokmi, prestal fungovať. Bežný používateľ by sa ho pravdepodobne rozhodol vyhodiť, ale Alireza to urobil úplne inak. Rozhodol sa, že svojmu starému počítaču, ktorý mu slúžil veľkú časť jeho života, vdýchne nový život.

Alireza Rostami / PetaPixel

Vzal teda súčasti svojho starého počítača, doplnil ich ešte o niekoľko nefunkčných súčiastok z iných počítačov a vytvoril pomocou nich tmavú komoru. Na zadnú stranu upevnil drevenú časť, ktorá slúži na upevnenie filmu a na prednú stenu umiestnil objektív Linhof. Následne svoj fotoaparát vyskúšal a ako vidíte na obrázkoch nižšie, ten je úplne funkčný.

Alireza Rostami / PetaPixel

"Verím, že s trochou premýšľania a kreativity dokážeme vždy vytvárať nové veci. Veci, ktoré prekvapia našich priateľov a ľudí okolo nás," povedal autor nápadu pre server PetaPixel. Mimochodom, nejde o prvý takýto pokus Alizeru. V minulosti už dokázal vytvoriť zo starého fotoaparátu hodinky alebo zo starého displeja notebooku fotorámik. Niekedy sa jednoducho stačí na staré veci pozrieť iným spôsobom.

Alireza Rostami / PetaPixel
Alireza Rostami / PetaPixel
Alireza Rostami / PetaPixel

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio