MOBIL.sk MOBIL.sk

Číňania nám už tento týždeň predstavia mobil s najviac megapixlovým fotoaparátom na svete
zdroj: @realmemobiles | twitter.com

Číňania nám už tento týždeň predstavia mobil s najviac megapixlovým fotoaparátom na svete

Spoločnosť Realme bude prvá, ktorá prinesie 64 megapixlový fotoaparát v smartfóne. Krátko na to ho bude nasledovať Xiaomi a neskôr aj Samsung.

Čínsky výrobca mobilov Realme, ktorý patrí pod rovnakú spoločnosť ako napríklad OnePlus či Oppo, nás ešte v júni informoval o tom, že pripravuje smartfón s rekordnou 64MP kamerou. Teraz nám prostredníctvom svojho Twitteru oznámili, že sa ho dočkáme už tento týždeň – konkrétne 8. augusta 2019 na evente v Naí Dillí. 

Realme tak prekoná doterajšieho rekordmana medzi fotoaparátmi – 48MP senzor od Sony, ktorý je veľmi obľúbený najmä u čínskych smartfónov strednej triedy. Podobne ako on, bude kombinovať štyri megapixely do jedného - to znamená, že výsledná fotografia zo 64MP kamery bude mať 16MP. Vďaka tomu by mali byť výsledné fotografie svetlejšie a kvalitnejšie za zhoršených svetelných podmienok.

zdroj: @UniverseIce | Twitter.com

Aj keď sa Realme stane prvou spoločnosťou, ktorá nám mobil so 64MP kamerou predstaví, čoskoro sa k nej pridajú aj ďalšie. Podľa overeného zdroja Ice Universe nám ešte tento mesiac predstaví mobil s touto kamerou aj Redmi patriace pod Xiaomi. Nasledovať ho bude spoločnosť Samsung, ktorá vybaví 64MP fotoaparátom svoj nový smartfón rady A. Predstaviť by nám ho mali niekedy v septembri až októbri.

Mimochodom, Samsung je prvou spoločnosťou, ktorá nám predstavila 64MP kamerový senzor – len ho doteraz nepoužila v žiadnom smartfóne. Nazvali ho 64MP GW1 a okrem vylepšeného fotenia pri nižšom osvetlení ponúka aj lepší kontrast, rýchlejšie automatické zaostrovanie a vylepšené fotografovanie v režime HDR.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio