MOBIL.sk MOBIL.sk

Dokumentárny film o Nokii z dielne BBC sa ocitol na YouTube
zdroj: MOBIL.sk

Dokumentárny film o Nokii z dielne BBC sa ocitol na YouTube

O tom, ako spoločnosť Nokia formovala svet mobilných technológiíí, sa toho popísalo mnoho. Veľa článkov nájdete aj na tému pádu značky Nokia a jej trensformácie. Teraz si však celý tento autentický príbeh môžete vychutnať v podobe dokumentu.

Spoločnosť BBC natočila dokument s bývalými zamestnancami Nokie, ktorí hovoria o časoch, keď bola značka Nokia na absolútnom vrchole mobilného biznisu, ale aj o dobe, keď sa dostavil neudržateľný pád a Nokia bola nútená robiť rôzne opatrenia, aby sa udržala nad vodou. Dokument pokrýva aj také oblasti akými sú história, výroba, reklama či testy.

Príbeh má neskutočnú silu. Práve rozprávanie skrz bývalých zamestnancov mu dodáva na autenticite a človek si tak bude môcť urobiť obraz o tom, čo sa dialo "za dverami" spoločnosti v týchto krásnych, no i menej príjemných časoch.

zdroj: BBC / YouTube

Ťažko povedať, ako dlho bude dokument na YouTube dostupný, pretože kanál Educate Learning channel, ktorý video nahral, údajne nemá práva na jeho šírenie. Preto je možné, že spoločnosť BBC zakročí a video z kanála stiahne. Kým sa tak stane, jedinou nevýhodou filmu ostáva fakt, že je vo väčšine nahovorený fínčinou s anglickými titulkami. Takže pokiaľ neovládate aspoň jeden z týchto jazykov, dokument si zrejme veľmi neužijete. Na film o Nokii upozornil web Nokiamob.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio