MOBIL.sk MOBIL.sk

Nielen iPhony, ale aj MacBooky budú budúci rok podporovať 5G siete
zdroj: Apple

Nielen iPhony, ale aj MacBooky budú budúci rok podporovať 5G siete

Tento rok sme sa dočkali prvých smartfónov podporujúcich 5G siete. Apple bol v tejto oblasti ale o niečo pomalší a 5G iPhone nám prinesie až v roku 2020. Podľa najnovšej správy to však nebude jediné zariadenie od Apple s podporou 5G.

Portál Digitimes informoval, že budúci rok nám Apple predstaví svoj prvý MacBook s možnosťou využitia mobilných dát. Navyše, tento MacBook by mal podporovať rýchlejšie 5G siete, ktoré sa budú v najbližších rokoch postupne rozširovať. 

Digitimes tiež píše, že Apple využije na výrobu 5G antény keramický materiál a nie klasické kovové komponenty, ktoré sa v takýchto prípadoch zvyknú využívať. Vďaka tomu by sa mal výrazne zlepšiť prenos dát a to znamená rýchlejší internet. Keramická anténa vraj dokáže zlepšiť rýchlosť 5G siete až dvojnásobne. Avšak, aj jej cena je podstatne vyššia.

zdroj: pixabay.com

V správe sa nepíše o tom, ktorý MacBook bude 5G podporovať. Môže ísť o MacBook Pro alebo MacBook Air, ktoré budú predstavené niekedy koncom roka 2020 – pravdepodobne až po predstavení 5G iPhonov. Pripraviť sa však musíme na podstatne vyššiu cenu – kvôli keramickej anténe aj podpore 5G siete.

Treba ale povedať, že túto správu by sme mali brať s menšou rezervou. Apple pravdepodobne skutočne plánuje priniesť MacBooky s podporou mobilných dát a 5G siete. Avšak, otázka je, či nám ich prinesú už v roku 2020. Podľa niektorých odborníkov by to mohlo byť o niečo neskôr. Čo je však viac-menej isté je, že o rok sa dočkáme minimálne 5G iPhonov.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio