MOBIL.sk MOBIL.sk

YouTube má nový dizajn a logo. Páči sa vám?
zdroj: youtube.com

YouTube má nový dizajn a logo. Páči sa vám?

Dlho ohlasovaný redizajn webu YouTube sa konečne odhalil všetkým, rovnako ako logo, ktoré podstúpilo prvý zmenu vizáže po dlhých dvanástich rokoch.

Včera spoločnosť YouTube predstavila svetu niekoľko zásadných vizuálnych zmien na svojom webe a po období testovania ich sprístupnilo pre všetkých. Ale poďme pekne po poriadku.

Prvou novinkou je nové logo. To vychádza zo starého a na bežný používateľ si jeho zmenu zrejme ani nevšimne. Štylizované slovo v červenom obdĺžniku, ktoré predstavuje obrazovku je teraz súčasťou slova YouTube a červený obdĺžnik sa presunul pred názov s povedomím bielym trojuholníkom v strede vo forme tlačidla play (play button).

Celá stránka dostala vzhľad dizajnového jazyka Material Dizajn, ktorý Google už nejaký ten piatok používa v operačnom systéme Android a pomaličky naň presúva všetky svoje online služby. Kreatívny tím YouTubu hovorí, že nový vzhľad ľuďom uľahčí navigáciu na stránke, pretože je intuitívnejší a všetko by malo pôsobiť čistejšie. Ďalšou z dôležitých noviniek je tmavá téma, ktorá bola dostupná pre vybraných ľudí v rámci testovania. Teraz si ju však môže aktivovať už každý. V pravom hornom rohu stačí kliknúť na ikonku s tromi bodkami a tmavú tému aktivovať.

Všetky novinky v krátkom videu

zdroj: youtube.com

Mobilná aplikácia YouTube prinesie tiež niekoľko zmien. Ako sme už písali v minulosti, celé prostredie sa bude adaptovať na rozmer a veľkosť videa. Už sa vám teda nestane, že pokiaľ si dáte video točené na výšku do režimu celej obrazovky, po jeho bokoch budete mať zbytočné čierne pásy (angl. letterbox), pričom samotné video ostane malé. Ďalšie zmeny v mobilnej aplikácii sú pretočenie poklepaním dvakrát vpravo alebo vľavo a zmena rýchlosti prehrávania.

Najnovšie z kategórie: Social media

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio