Mobil.sk Mobil.sk

Rusi sa rozhodli porovnať keramický Galaxy S10+ a legendárnu Nokiu 3310! Zhodili ich zo 100m výšky
zdroj: Rozetked | youtube.com

Rusi sa rozhodli porovnať keramický Galaxy S10+ a legendárnu Nokiu 3310! Zhodili ich zo 100m výšky

Poznáte tie reči o tom, ako sú dnešné smartfóny krehké a nič nevydržia? A že v minulosti to tak nebolo, pretože staré mobily prežili všetko? Nuž, ruský YouTubový kanál Rozetked sa to teraz rozhodol vyskúšať.

V čerstvo zverejnenom videu spravili crash test keramickej verzie Galaxy S10+ a legendy medzi mobilmi – Nokia 3310. Áno, to je ten tlačidlový mobil, ktorý je považovaný za Chucka Norrisa medzi mobilmi a na internete ešte stále kolujú jeho vtipné MEME obrázky. Oba tieto mobily spustili na asfalt z výšky 100 metrov za použitia špeciálneho drona.

Treba povedať, že keramická verzia mobilu Galaxy S10+ je odolnejšia ako tá zo skla. Tá má okrem toho, že sa tak ľahko neprehreje, veľkú výhodu v svojej odolnosti. Podľa Samsungu je podstatne tvrdšia, odolná voči škrabancom a tiež pádom. No a samozrejme, je aj o niečo drahšia ako klasický Galaxy S10+ zo skla.

Otázka ale znie, či dokáže keramika vydržať pád zo 100 metrovej výšky na tvrdý povrch a či dokáže prekonať najznámejší „hlúpy“ telefón Nokia 3310. Pozrieť si to môžete priamo vo videu, časť s testom začína v čase 7:30.

zdroj: Rozetked | youtube.com

Výsledok zrejme sklamal všetkých fanúšikov staručkej Nokie. Samsung totiž na konci testu dopadol omnoho lepšie. Zatiaľ čo Nokia skončila nefunkčná a s poškodeným displejom, keramický Galaxy S10+ si viedol prekvapivo dobre. Po dopade zo 100 metrov bol stále zapnutý a dokonca natáčal video. Bol síce poškodený na hrane a tiež na kraji displeja, kvôli čomu obrazovka blikala na bielo, no inak stále fungoval. Takže, Samsung, dokázal si to! Porazil si neporaziteľnú legendu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Fun rádio