Mobil.sk Mobil.sk

Spoločnosť Samsung predstavila nový tablet Galaxy Tab S6
zdroj: Samsung

Spoločnosť Samsung predstavila nový tablet Galaxy Tab S6

Operačný systém Android od Google nedominuje iba trhu so smartfónmi. Tento systém sa nachádza aj na väčšine tabletov. Spoločnosť Samsung teraz prikladá ďalšie polienko do ohňa svojou novinkou, tabletom Galaxy Tab S6. Ten je zamraný na produktivitu a kreativitu.

Tablet Galaxy Tab S6 má veľmi obľúbenú uhlopriečku displeja 10,5 palca s rozlíšením WQXGA (2560 x 1600 pixelov). Displej je typu Super AMOLED, takže verné podanie farieb a špeciálne čiernej bude na vysokej úrovni.

samsung galaxy tab s6
zdroj: Samsung

Novinkou v tablete Galaxy Tab S6 je pero S Pen, ktoré používateľom dovolí robiť si poznámky, kresliť a tiež ovládať tablet prostredníctvom špeciálnych gest. Na to, aby ste urobili fotku alebo zhotovili video, teda už nemusíte držať tablet v rukách. Pohodlne ho môžete ovládať na diaľku perom. Pero má na tele tabletu vyhradené miesto na zadnej strane, kam sa magneticky pripevní a bezdrôtovo dobije. Len 10 minút dobíjania vám postačí na 12 hodín práce s ním.

samsung galaxy tab s6
zdroj: Samsung

Inšpirácia prichádza v najneočakávanejších okamihoch a kreatívci a profesionáli potrebujú zariadenie, ktoré dokáže držať krok s ich tvorivou predstavivosťou a zároveň bude vyhovovať ich hektickému životnému štýlu v neustálom pohybe,“ vyhlásil DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Galaxy Tab S6 umožňuje spotrebiteľom popustiť uzdu kreativite a zároveň im poskytuje špičkové funkcie, ktoré im môžu zvýšiť produktivitu a pokročilé technológie, ktoré od tabletov Samsung očakávajú.

samsung galaxy tab s6
zdroj: Samsung

Galaxy Tab S6 má aj funkciu vylepšeného prostredia Samsung DeX, ktoré vám zobrazí Android s prostredím podobným stolným počítačom. Samsung tiež zapracoval na fotoaparáte a do tabletu o hrúbke iba 5,7 mm prináša po prvýkrát duálny fotoaparát. Zadný fotoaparát ponúka dvojicu senzorov 13 a 5 megapixelov, prisčom jedna z optík je širokouhlá a dovolí vám vytvárať až 123 stupňové širokouhlé fotografie. Predná selfie kamerka má rozlíšenie 8 megapixelov.

samsung galaxy tab s6
zdroj: Samsung

Tu však zoznam prevratných prvkov nekončí. Galaxy Tab S6 je tiež prvým tabletom so zabudovaným senzorom odtlačkov prstov v displeji. Ten je prepojený s bezpečnostnou platformou Samsung Knox, takže vaše dáta budú v úplnom bezpečí. V tablete nájdeme aj hlasového asistenta Bixby. Pokiaľ ste fanúšikom hudby a filmov, tak vedzte, že Galaxy Tab S6 je vybavený až štyrmi reproduktormi značky AKG s podporou funkcie Dolby Atmos. Tie si určite užijú aj hráči hier, pretože Samsung pri navrhovaní tabletu myslel aj na nich. Viac podrobností o výbave tabletu nájdete v tabuľke nižšie.

Nový tablet od Samsungu bude dostupný v šedej farbe od 23. augusta. Za LTE verziu zaplatia záujemcovia 779 Eur a Wi-Fi verzia vás vyjde na 699 Eur. S tabletom sa bude predávať aj ochranné púzdro za 69,90 Eur a ochranný kryt s klávesnicou má cenovku 179,90 Eur. Záujemcovia o toto zariadenie by tiež mali dostať 4-mesačné predplatné služby YouTube Premium zdarma.

samsung galaxy tab s6 specifikacie
zdroj: Samsung

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tablety

Pozri viac

Fun rádio