MOBIL.sk MOBIL.sk

Hráči počítačových hier zarábajú milióny!
zdroj: maxpixel.net

Hráči počítačových hier zarábajú milióny!

Keď sme boli s kamarátmi ešte ako deti pohltení do hrania počítačových hier, rodičia nám neustále hovorili, aby sme nestrácali čas čumením do bedne a radšej sa išli hrať niekam von. Naši rodičia vtedy ešte nemohli tušiť, že hráči hier raz budú mať na ružiach ustlané.

16-ročný chalan menom Kyle "Bugha" Giersdorf sa stal milionárom doslova z večera do rána. Po dennodennom hraní hier a neustálom sa zlepšovaní sa totiž prihlásil do svetového pohára v hrani Fortnite. Nakoniec sa stal majstrom sveta vo Fortnite a na jeho účet pribudli 3 milióny amerických dolárov.

fortnite ilustračné
wikimedia.org

A zďaleka to nie jediný chlapec, ktorý si počas svetového pohára vo Fortnite prilepšil. Každý zo 100 súťažiacich mal garantovanú sumu 50 tisíc dolárov, pričom štyria z nich si napokon domov odniesli sedemcifernú sumu. 13-ročný Argentínčan menom Thiago "King" Lapp sa umiestnil až na piatom mieste, ale na účet si pripísal aj tak 900 tisíc dolárov. A takto by sme mohli pokračovať. Celkovo sa rozdalo na oceneniach 30 miliónov dolárov.

Len pripomíname, že podobnou sumou určenou pre výhercov je dotovaný aj ženský svetový pohár FIFA. Výherca pohára vo Fortnite tak vyhral o 50% viac peňazí než Tiger Woods pri nadobudnutí svojho 15. titulu. Dotácia pre pohár vo Fortnite však nie je najvyššia, akú kedy uvidíme. Chystá sa totiž podobná súťaž v hraní Dota 2, ktorá má už teraz dotáciu 30 miliónov a pradpokladáme, že sa ešte do konania súťaže zvýši.

Je veľmi pravdepodobné, že s nastupujúcou generáciou "digitálnych detí", ktorým sú technológie prirodzené, sa postavenie týchto hier na profesionálnej úrovni ešte upevní. Rodičia tak raz budú namiesto otrepanej frázy "mal si sa lepšie učiť" zrejme používať vetu "mal si hrať častejšie hry".

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio