MOBIL.sk MOBIL.sk

Kamery zachytili incident, keď mužovi vybuchol iPhone 5S priamo v rukách (vikend)
zdroj: tryagainin47seconds | Reddit

Kamery zachytili incident, keď mužovi vybuchol iPhone 5S priamo v rukách (vikend)

Toto je dôvod, prečo by ste v prípade poškodenej batérie nemali svoj iPhone opravovať v domácich podmienkach. A už vôbec nie, ak ide o batériu od neautorizovaného výrobcu.

Batéria je zrejme najrizikovejším komponentom v smartfóne. Väčšinou je to práve ona, čo spôsobuje nebezpečné výbuchy a vzplanutia smartfónov. Zistil to aj amatérsky „opravár,“ ktorý sa pokúsil vymeniť poškodenú batériu v svojom iPhone 5S. Bohužiaľ, batéria mu explodovala priamo pred tvárou a celé to zachytili bezpečnostné kamery.

Video zverejnil na internet užívateľ Redditu menom tryagainin47seconds. Na videu bol jeho kolega, ktorý sa pokúsil iPhone opraviť, pretože sa nenabíjal. Otvoril telo mobilu a chcel zistiť, kde je problém. Ten však vzápätí vybuchol. Najpravdepodobnejšie vysvetlenie je, že muž pri svojej amatérskej oprave poškodil batériu. Zdá sa tiež, že šlo o batériu od neautorizovaného výrobcu.

zdroj: tryagainin47seconds | Reddit

Ďalšej chyby sa muž dopustil, keď mu horiaci iPhone padol na zem. Pokúsil sa ho uhasiť svojou topánkou, čo sa mu nakoniec aj podarilo, avšak nebolo to práve najšťastnejšie riešenie. Horiace batérie sa nedajú uhasiť tak jednoducho ako napríklad papier.

Lítiová batéria horí pri extrémne vysokých teplotách a pokojne mu mohla prepáliť topánku aj nohu pred tým, ako zabráni kyslíku prístup k plameňu. Na druhej strane ale jej plameň nevydrží dlho a zakrátko sa sám zahasí. Preto je najlepšie počkať, kým sama nezhasne, prípadne ju zasypať pieskom, aby sa oheň nerozšíril (ak samozrejme máte nejaký po ruke).

Tak či onak, ide o veľké poučenie pre všetkých, ktorí by chceli svoj smartfón opravovať v domácich podmienkach. Nie len, že si môžete poškodiť svoj mobil, ale v niektorých prípadoch to môže byť aj nebezpečné.

Najnovšie z kategórie: iPhone

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio