MOBIL.sk MOBIL.sk

Poznáme dátum začiatku predaja Galaxy Fold! A je to asi najhorší termín, aký si Samsung mohol vybrať
zdroj: samsung.com

Poznáme dátum začiatku predaja Galaxy Fold! A je to asi najhorší termín, aký si Samsung mohol vybrať

Skladací smartfón Galaxy Fold od Samsungu by sme mohli nazvať ako poriadny prešľap. A to aj napriek tomu, že jeho predaj ešte ani nezačal. Testovacie kusy ukázali, že ho spoločnosť nedotiahla do konca a jej prelomový mobil mal tak veľa chýb, že ho proste nemohli priniesť ľuďom.

To bol dôvod, prečo sa dátum jeho predaja začal posúvať. Pôvodne ho mali uviesť na trh už 26. apríla, teraz je koniec júla a Galaxy Fold sa ešte stále nepredáva. Nedávno nám ale Samsung oznámil, že na problémoch pracoval a všetky chyby sú už odstránené. Prezradil tiež, že ho uvedú na trh v septembri, presný dátum sme sa ale nedozvedeli.

zdroj: Samsung

S ním teraz prišiel dôveryhodný portál The Investor z Južnej Kórei. Podľa neho nám má Samsung priniesť svoj skladací smartfón v treťom septembrovom týždni – niekedy medzi 18. a 20. septembrom. Vzhľadom na to, že začiatok predaja nových smartfónov sa zvykne plánovať na piatok, vyzerá byť 20. september ako najpravdepodobnejší. Obzvlášť keď si predstavíme, aký dôležitý je pre spoločnosť Galaxy Fold.

Tento dátum je však asi najhorší, ako mohol byť.

zdroj: Samsung

Presne vtedy sa zrejme začnú predávať aj nové iPhony. Spoločnosť Apple zvyčajne spúšťa predaj svojich nových vlajkových lodí predposledný piatok v mesiaci. Vtedy sa začali predávať aj minuloročné iPhony XS a XS Max. Podobne to bolo aj s iPhonom 8 a 7. iPhony 11 sú jedny z najočakávanejších (ak nie najočakávanejšie) smartfónov tohto roku a pripravovanému Galaxy Fold by mohli značne uškodiť.

Aj napriek tomu, že Galaxy Fold je podstatne drahší ako obyčajné vlajkové lode, Samsung verí, že sa bude predávať dobre. Podľa The Investor plánuje vyrobiť 30 tisíc kusov len pre Južnú Kóreu. Uvidíme teda, či sa im to podarí a ako to nakoniec s vypustením Galaxy Fold do sveta bude. Jedno je ale isté – 20. september nie je práve najšťastnejšie zvolený dátum.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio