MOBIL.sk MOBIL.sk

Google urobil nečakaný krok. Ukázal smartfón Pixel 4 na oficiálnych obrázkoch a videu mesiace pred jeho predstavením
zdroj: Google

Google urobil nečakaný krok. Ukázal smartfón Pixel 4 na oficiálnych obrázkoch a videu mesiace pred jeho predstavením

Kým v minulosti bolo predstavovanie smartfónov o tom, že výrobcovia sa ich vzhľad a funkcie snažili držať v utajení čo najdlhšie, spoločnosť Google sa tento rok rozhodola vybrať úplne opačným smerom. Smartfón nám ukázala v plnej paráde.

Ťažko povedať, čo Google primälo k tomuto kroku. Niektorí si myslia, že o smartfóne Pixel 4 už vzniklo toľko článkov s fotografiami a infomráciami, že už nemá zmysel ďalej "zatĺkať". Iní sú presvedčení, že ľudia v Google sa rozhodli ukázať štvorcový tvar hlavného fotoaparátu ešte predtým než tak urobí spoločnosť Apple, aby mal Google psychologickú výhodu.

Ani Applu sa totiž už roky nedarí utajovať svoje chystané produkty a žiadaný "wow" efektu tak pri predstavení už nie je tak "wow" ako v minulosti. Navyše štvorcový tvar a umiestnenie fotoaparátu majú byť rovnaké aj u nových iPhonov, preto bude mať Google výhodu a bude pôsobiť ako inovátor a Apple ako ten, čo kopíruje. Applu to však zrejme (opäť) vadiť nebude. Poďme sa však pozrieť, čo sme sa zo zverejnených informácií dozvedeli dozvedeli.

Google na svojom oficiálnom twitterovom účte zverejnil vizualizáciu smartfónu Google Pixel 4. Ten bude mať veľmi jednoduchý dizajn, ktorý sa od predchádzajúcich generácií posunie ďalej. Namiesto zadnej strany z matného skla tu nájdeme jednoducho sklenený povrch s malým štvorcovým výstupkom pre optiky fotoaparátov.

Ako vidíme, zadná strana príde aj o snímač odtlačkov prstov. Google sa totiž rozhodol zapracovať na rozpoznávaní tváre, a odomykanie smartfónu odtlačkom tak zrejme ostane minulosťou aj v zariadeniach Google Pixel. Možnosťou však je aj to, že Google čítačku odtlačkov prstov integruje do displeja po vzore iných výrobcov a používatelia sa tak budú môcť rozhodnúť, ktorú biometrickú funkciu uprednostnia pri používaní. Podobne to má Samsung vo svojich smartfónch radu Galaxy.

Oficiálne video na YouTube zas odhaľuje možnosti odomykania smartfónu vlastnou tvárou. Tenchnológia bude veľmi podobná tej, ktorú používajú iPhony, takže tu nájdeme projektor bodov a infračervenú kamerku doplnenú o Soli senzor. Ten má zabezpečiť ultrarýchle odomykanie aj v rípade, že ste v pohybe alebo nemáte dokonalú pozíciu voči projektoru bodov. Vo videu vidíme aj funkciu pohybových gest. Nová sústava senzorov a kamier na prednej strane používateľvom umožní ovládať smartfón Google Pixel 4 obyčajným mávaním rukou. Niečo podobné sme už videli u mobile LG G8 ThinQ.

Malá (konšpiračná) skupina ľudí má však ešte jedno vysvetlenie pre toto odhalenie niekoľko mesiacov pred oficiálnym predstavením. Google by údajne mohlo celú vec zobrať ako žart a ľuďom dať jednoducho to, v čo veria, pričom v októbri napokon predstaví smartfóny Google Pixel 4 a 4 XL s úplne iným dizajnom.Nech už to bude akokoľvek, jedno je isté. Nové Pixely od Google sa zrejme opäť zaradia na samotný vrchol medzi smartfónmi.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio