MOBIL.sk MOBIL.sk

Royole FlexPai je prvým skladacím smartfónom na svete. V teste odolnosti nedopadol najlepšie (VIDEO)
zdroj: JerryRigEverything / YouTube.com

Royole FlexPai je prvým skladacím smartfónom na svete. V teste odolnosti nedopadol najlepšie (VIDEO)

Prvým skladacím smartfónom na svete nebol ani Samsung Galaxy Fold, ani Huawei Mate X. Čínska spoločnsť Royole predstavila svoj skladací model FlexPai ešte v novembri minulého roka.

Hoci sa po ňom od predstavenia v podstate zľahla zem, pretože všetka pozornosť sa dostávala jeho populárnejším kolegom z dielne svetových výrobcov, Royole FlexPai sa opäť hlási o slovo. Tentoraz v podobe extrémneho testu odolnosti na kanáli JerryRigEverything.

Zack, ktorý je autorom týchto videí, si Royole FlexPai kúpil na vlastné náklady za zhruba 1300 dolárov. Hneď po vybalení začal s tortúrov a zistil hneď niekoľko vecí. Tým, že sa jedná o skladací mobil, na krytie displeja nie je použité odolné sklo, ale poddajnejší plast, čo znamená, že sa poškriabe veľmi rýchlo. V kombinácii s faktom, že sa displej ohýba smerom von a nie sú preň vhodné žiadne ochranné sklá, ide o zlé správy.

Hoci je telo smartfónu vyrobené z kombinácie kovu, plastu, gumy a skla a vo všeobecnosti je na skladací mobil dosť odolné, ohybný mechanizmus je jeho Achilovou pätou. V prípade, že by sa jeho majiteľ pozabudol a chcel by ho ohnúť do opačnej strany, výsledok ho zrejme nepoteší. Presvedčte sa o tom v samotnom videu.

zdroj: JerryRigEverything / YouTube

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio