MOBIL.sk MOBIL.sk

Sony chce začať predávať nositeľnú smart klimatizáciu
zdroj: First Flight JP / YouTube

Sony chce začať predávať nositeľnú smart klimatizáciu

Spoločnosť Sony sa angažuje v mnohých sférach technologického priemyslu. Najnovšie však chystajú niečo naozaj netradičné. Klimatizáciu, ktorú si oblečiete a budete ju ovládať mobilom. Vyberajú na ňu peniaze cez crowdfundingovú kampaň prostredníctvom spoločnosti First Flight.

Teplo nás bičuje aj toto leto a v čase, keď teplomer ukazuje aj v tieni teploty nad 30 stupňov, si nejeden z nás povzdychne, aké super by bolo mať niečo ako osobnú prenosnú klimatizáciu. Niečo podobné si zrejme povedali aj v spoločnosti Sony, pretože predstavili svoju ideu takéhoto zariadenia.

First Flight JP

Reon Pocket je malá úzka krabička, ktorá sa umiestni do otvoru špeciálneho trička na hornú stranu chrbta medzi lopatky. Zariadenie by malo byť absolútne nehlučné a dokáže znížiť teplotu v danom mieste až o 13 stupňov Celzia. Pokiaľ je vám zima, je schopné teplotu v bezprostrednej blízkosti pokožky zvýšiť aj o 8,3 stupňa Celzia.

sony smart klimatizacia
First Flight JP / YouTube

Ako sme už spomínali vyššie, táto osobná smart klimatizácia je absolútne nehlučná, takže už zrejme tušíte, že v nej nenájdeme žiadny ventilátor. Pre úpravu teploty sa využíva tzv. Peltierov efekt, pri ktorom sa teplo tvorí alebo absorbuje prechodom elektrického prúdu cez obvod.

Používatelia tak budú schopní toto zariadenie používať počas celého roka a vďaka špeciálnemu umiestneniu sa zmestí aj pod oblek alebo bežné oblečenie. Teplota je ovládaná prostredníctvom mobilu, ktorý je k Reon Pocket pripojený technológiou bluetooth. V budúcnosti by mal byť dostupný aj automatický režim, ktorý bude regulovať teplotu bez zásahu používateľa.

Batéria zariadenia by mala vydržať 24 hodín upravovania teploty a na nabíjačke ho budete musieť nechať 2 hodiny. Nabíjanie prebieha prostredníctvom USB-C konektora. Spoločnosť Sony sa tento produkt rozhodla propagovať prostredníctvom crowfundingovej kampane, ktorá v súčasnosti už nazbierala požadovanú sumu.

First Flight JP

Jedinou nevýhodou zariadenia Reon Pocket tak ostáva fakt, že je určené zatiaľ iba pre japonský trh, kde sa bude predávať za cca 105 eur. Prvé kusy sa k záujemcom dostanú až v marci roku 2020. Keby ste sa teda rozhodli navštíviť Olympiádu Tokio 2020, určite sa rozhliadnite po tomto smart pomocníkovi, aby ste jednotlivé športové disciplíny mohli sledovať v príjemnej klíme.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio