MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei prezradil, ktoré zariadenie dostane náhradu Androidu ako prvé (nie, nie je to smartfón)
zdroj: Huawei

Huawei prezradil, ktoré zariadenie dostane náhradu Androidu ako prvé (nie, nie je to smartfón)

Riaditeľ spoločnosti Huawei oznámil, že operačný systém Hongmeng, na ktorom spoločnosť pracuje od roku 2012, nepríde spočiatku na smartfóny.

Po tom, čo USA vydala zákaz používania produktov amerických spoločností pre Huawei, sa čínsky gigant ocitol vo vážnych problémoch. Znamenalo by to, že naďalej nebude môcť používať operačný systém Android, ktorý poháňa všetky ich smartfóny a tablety. Začalo sa preto naplno hovoriť o ich vlastnej alternatíve s názvom Hongmeng OS, ktorý by ho dokázala nahradiť.

Pred dvoma týždňami sme sa však dozvedeli, že Hongmeng OS, respektíve Ark OS, zatiaľ nebude určený pre smartfóny. Huawei aj naďalej počíta s tým, že bude do svojich smartfónov inštalovať Android a bude za to naďalej bojovať. Na svojej piatkovej konferencií nám okrem predstavenia prvého 5G mobilu pre Čínu oznámili, aké zariadenie dostane Hongmeng OS ako prvé.

zdroj: wikipedia.org

Richard Yu, CEO spoločnosti Huawei, povedal, že ich nový systém dostane inteligentná televízia. Smart TV založená na Hongmeng by sa mala stať centrom zábavy a komunikácie v obývačkách užívateľov a spustená bude niekedy budúci mesiac.

O operačnom systéme Hongmeng zatiaľ nemáme veľa informácií. Vieme o ňom len vďaka niekoľkým únikom a strohým vyjadreniam samotnej spoločnosti. Zdá sa ale, že Huawei sa zatiaľ s jeho zavedením do mobilov neponáhľa a chce sa Androidu držať zubami-nechtami. Inteligentná televízia by pre Hongmeng OS mohla pripraviť pôdu aj pre ďalšie inteligentné zariadenia, ku ktorým sa možno časom dostanú aj mobily.

zdroj: bgr.com,

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio