MOBIL.sk MOBIL.sk

Legendárne strieľačky DOOM a DOOM II si najnovšie môžete zahrať aj na iOS a Android!
zdroj: Bethesda

Legendárne strieľačky DOOM a DOOM II si najnovšie môžete zahrať aj na iOS a Android!

Hru DOOM by sme bez preháňania mohli označiť za jednu z najvplyvnejších video hier. A to nie len v žánri akčných strieľačiek, ale vôbec. A teraz mieri do našich smartfónov.

Vývojárske štúdio Bethesda, ktoré vlastní od roku 2010 práva na hry DOOM, sa rozhodla potešiť všetkých skalných fanúšikov tejto strieľačky. Priniesli nám totiž plnohodnotný port hry DOOM a DOOM II na naše mobilné zariadenia. 

DOOM a DOOM II sú úplnou novinkou pre zariadenia Android. Z Obchodu Play si ich môžete stiahnuť za 5,49€. Čo sa zariadení iOS týka, na tie bol pôvodný DOOM k dispozícií už nejaký čas. Teraz sa k nemu ale pridáva aj druhá časť, ktorá stojí 4,99€.

zdroj: App Store
zdroj: App Store

Obidve hry ponúknu na mobilné zariadenia tú istú akčnú zábavu ako pôvodné tituly. Môžete sa teda tešiť na rovnaký obsah, ktorý je ale obohatený o rozšírenie Thy Flesh Consumed pre DOOM a 20 nových levelov pre DOOM II, ktoré boli vytvorené komunitou alebo priamo vývojármi. 

Aj keď grafické spracovanie obidvoch hier pôsobí dnes už trochu staromódne, pre starších hráčov, ktorí na tejto značke vyrastali, pôjde o veľkú nostalgiu. Doteraz si hry DOOM a DOOM II mohli zahrať len na Nintendo Switch, Xbox One a PlayStation 4. Určite teda uvítajú plnohodnotný port obidvoch titulov na mobilné zariadenia.

zdroj: Bethesda Softworks | youtube.com

Ak si chcete hry zahrať, musíte si vytvoriť účet Bethesda alebo sa prihlásiť na už existujúci. Hry si môžete stiahnuť z Obchodu Play alebo App Store na nasledujúcich odkazoch:

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio