MOBIL.sk MOBIL.sk

Čínsku vlajkovú loď za 380€ postavili v teste rýchlosti proti 1000€ iPhonu XS Max (VIDEO)
zdroj: Redmi

Čínsku vlajkovú loď za 380€ postavili v teste rýchlosti proti 1000€ iPhonu XS Max (VIDEO)

Číňania stále dokazujú, že dokážu vyrobiť smartfóny konkurujúce tým najdrahším vlajkovým lodiam a to za zlomok ich ceny.

Xiaomi nám začiatkom leta predstavil novú vlajkovú loď pod podznačkou Redmi s názvom K20 Pro. Tento smartfón prišiel s najnovším Snapdragonom 855, ktorý je použitý napríklad aj v smartfónoch Galaxy S10+, trojitou kamerou so 48MP fotoaparátom a bezrámikovým dizajnom s vysúvacím fotoaparátom.

To najzaujímavejšie na Redmi K20 Pro ale je, že sa predáva za naozaj nízku cenu. Aj keď na Slovensku momentálne nie je dostupný, z Číny si ho môžete objednať v prepočte za 380 eur s bezplatnou dopravou. Ide preto o naozaj zaujímavý smartfón pre ľudí, ktorí chcú výkon vlajkových lodí, avšak za podstatne nižšiu cenu.

YouTubový kanál PhoneBuff sa teraz rozhodol otestovať túto čínsku novinku v praxi. V teste rýchlosti ju postavil proti iPhonu XS Max, ktorý sa predáva za viac ako dvojnásobok. 

zdroj: PhoneBuff | youtube.com

Pokiaľ poznáte speed testy od PhoneBuff, viete, že netestujú ich teoretický výkon, ale reálne používanie. Na oboch smartfónoch postupne otvárali rovnaké aplikácie a merali im čas, za ktorý ich dokážu otvoriť. A Redmi K20 Pro si proti svojmu súperovi viedol naozaj dobre. Niektoré aplikácie dokázal spustiť rýchlejšie, avšak po sčítaní všetkých časov ho nakoniec iPhone porazil.

Na konci testu mal čas 3:22, zatiaľ čo iPhone XS Max 2:59. Nedokázal ho teda poraziť, avšak rozhodne sa nemá za čo hanbiť. Vďaka Snapdragonu 855 bol pre iPhone slušným súperom a ukázal, že aj za necelých 400 eur vie ponúknuť skvelý výkon.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio