MOBIL.sk MOBIL.sk

Google rozdá 100 tisíc smart reproduktorov Home Mini ľuďom, ktorí ich najviac potrebujú
zdroj: store.google.com

Google rozdá 100 tisíc smart reproduktorov Home Mini ľuďom, ktorí ich najviac potrebujú

Spoločnosť tak oslavuje 29. výročie Zákonu o Američanoch so zdravotným postihnutím.

Hlasoví asistenti už dávno nie sú len o zábave či rýchlejšom ovládaní nášho smartfónu. Vďaka inteligentným reproduktorom a stále lepšie prepracovanému systému porozumenia našej reči, si našli cestu aj do domácností. Bežným ľuďom tak dokážu uľahčiť život, no ešte užitočnejšie sú pre tých, ktorí trpia určitým postihnutím.

Google sa teraz takýmto ľuďom rozhodol pomôcť v spolupráci s Nadáciou Christopher a Dana Reeve. Oznámil, že rozdá 100 tisíc svojich inteligentných reproduktorov Home Mini ľuďom, ktorí trpia na ochrnutie. Chcú im tak ukázať, že vďaka moderným technológiám sa môžu ich životy výrazne zlepšiť. Zároveň tak oslavujú 29. výročie Zákona o Američanoch so zdravotným postihnutím, ktorý zakazuje diskrimináciu na základe postihnutia. 

zdroj: store.google.com

Google Home Mini je maličké zariadenie, ktoré sa predáva za 40 eur. Dokáže rozpoznávať hlas, odpovedať na otázky, vyhľadávať informácie a ovládať vzdialené zariadenia. Práve pre postihnutých ľudí trpiacich na ochrnutie je preto veľmi užitočný. Môže ich sprevádzať dňom od momentu, kedy sa zobudia až kým nejdú spať a pomôcť im v kritických momentoch.

Ide o veľmi pozitívny krok od spoločnosti Google, ktorý si zaslúži pochvalu. Inteligentný reproduktor však môžu získať len ľudia žijúci v USA, ktorí trpia ochrnutím alebo sú opatrovateľmi takýchto ľudí. Na to, aby ho získali potrebujú vyplniť špeciálny formulár.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio