MOBIL.sk MOBIL.sk

Na internet unikli presné špecifikácie skladacieho Huawei Mate X!
zdroj: Huawei

Na internet unikli presné špecifikácie skladacieho Huawei Mate X!

Aj keď skladací smartfón Huawei Mate X bol predstavený ešte začiatkom tohto roka, stále sme sa nedočkali finálneho produktu. Čínska spoločnosť ho totiž kvôli problémom s konkurenčným Galaxy Fold nakoniec odložila a presunula o niekoľko mesiacov.

Teraz sa na internet dostali kompletné špecifikácie Mate X. Poznáme ich vďaka oficiálnemu technickému listu, ktorý objavil portál Gizmochina. Niektoré z nich nám už oznámil aj samotný Huawei, avšak viaceré sú úplnou novinkou.

Prvý skladací mobil od Huawei bude mať v otvorenom stave 8 palcov a rozlíšenie 2480 x 2200 pixelov. Jedna časť skladacej obrazovky má mať 6,6 palcov, zatiaľ čo druhá 6,38 palcov v zloženom stave. Kauza zákazu spoločnosti Huawei americkou vládou sa na Mate X nepodpíše. Podľa špecifikácií by mal dostať najnovší Android 9 Pie spolu s nadstavbou EMUI 9.1.

zdroj: Huawei

Mate X bude podporovať 5G a príde s tromi pamäťovými variantmi – 6GB + 128GB, 8GB + 256GB a 12GB + 256GB. Vážiť by mal 287g, čo je o niečo viac ako bežný 6,5 palcový smartfón. Na druhej strane ale dostane slušnú 4400mAh batériu s podporou 55W rýchlo nabíjania. Čo sa pripojenia týka, skladací smartfón bude podporovať NFC, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a USB-C port.

Smartfón dostane až trojitý fotoaparát. Hlavný senzor bude mať 40MP s najnižšou clonou f/1.8, vďaka čomu by mal fotiť slušné fotografie aj pri horších svetelných podmienkach. Druhá kamera bude mať 8MP, clonu f/2.4 a teleobjektív, tretia so 16MP bude slúžiť na fotenie širokouhlých záberov s najnižšou clonou f/2.2. Navyše by ale mal dostať aj jednu špeciálnu ToF 3D kameru na rozpoznávanie hĺbky a pokročilejšiu rozšírenú realitu. 

Zdá sa teda, že Huawei Mate X bude naozaj zaujímavý smartfón, ktorý má čo ponúknuť. Ako to dopadne sa dozvieme zrejme už o niekoľko mesiacov. Ako najpravdepodobnejší termín začiatku predaja sa javí september.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio