MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Apple kupuje 5G biznis za 1 miliardu dolárov!
zdroj: MOBIL.sk

Spoločnosť Apple kupuje 5G biznis za 1 miliardu dolárov!

Už dlhšiu dobu sa hovorilo o tom, že firma Apple sa chce vymaniť spod závislosti na pracesoroch spoločnosti Qualcomm, ktorá je číslom jedna v navrhovaní rôznych čipov a modemov pre prenosné zariadenia. Tieto dohady sa teraz potvrdili.

Okrem spoločnosti Qualcomm sa v 5G biznise angažovala aj spoločnosť Intel. Tá vkladala svoje nádeje práve do spoločnosti Apple, ktorá by mohla byť veľkým zákazníkom, no po tom, čo sa spory medzi Qualcommom a Applom urovnali sa zdalo, že Intel ostane na ocot. Apple sa však rozhodol rovno kúpiť celý 5G biznis od Intelu za rovnú 1 miliardu amerických dolárov.

Celý obchod sa uzavrie v štvrtom štvrťroku 2019 a pre Apple tak začne praovať 2200 ľudí. Apple tiež preberie vybavenie, budovy záväzky a duševné vlastníctvo spojené s touto divíziou.

Po tejto transakcii sa Apple stane majiteľom viac než 17 000 patentov z oblasti bezdrôtových technológií a zaradí sa tak k lídrom na trhu v danom segmente. Intel bude stále vyrábať modemy a procesory pre počítače, zariadenia IoT (internet vecí) a zariadenia pre autonómne vozidlá.

Apple sa tak v oblasti 5G modemov a sietí stane jedným z hlavných konkurentov Qualcommu. A hoci bude svoje 5G technológie vyvíjať najmä pre vlastné zariadenia, čo APple umožní vyrábať tieto súčiastky lacnejšie, časom sa možno dočkáme toho, že 5G modemy bude dodávať aj iným značkám.

Podľa Johnyho Sroujiho, senior viceprezidenta Apple pre hardvérové technolģie, umožní tento krok Applu ďalej napredovať a odlišovať sa od ostatných.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio