Mobil.sk Mobil.sk

Novinka od Nokie vydrží na jedno nabitie takmer mesiac!
zdroj: Nokia.com

Novinka od Nokie vydrží na jedno nabitie takmer mesiac!

Hoci sme pred pár dňami písali o tlačidlovom telefóne s Androidom od Nokie a spoločnosť dnes predstavila hneď dva tlačidlové modely, ani jeden z nich operačný systém Android nemá. Zaujmú však úplne inak. Jeden má rekordnú výdrž a druhý rekordne nízku cenu.

Nokia dnes predstavila hneď dva tlačidlové mobily, ktoré skladajú hold forme zariadení rozšírenej najmä v minulosti. Ak si však myslíte, že v roku 2019 sú tlačidlové mobily prežitkom a články o nich sú zbytočné, mýlite sa. Za posledné tri roky sa ich globálne predala 1 miliarda kusov a ich predaj (na rozdiel od smartfónov) stále rastie.

Nokia 105

Toto je už štvrtá inkarnácia mobilu menom Nokia 105. Ten ponúka jednoduchý svieži dizajn v troch farbách (čierna, modrá, ružová) a je zameraná na najmenej náročných zákazníkov. 1,77-palcový QQVGA displej dopĺňa pamäť 4 MB a 800 mAh batéria, ktorá by mala vydržať niekoľko dní. Pre nabíjanie sa používa microUSB konektor. Telefón v rámci svojho zamerania ponúka len podporu sietí 2G, ale bude sa predávať aj v dualSIM verzii.

nokia 105
Nokia.com

Poteší aj FM rádio či 3,5 mm audio jack pre slúchadlá. Operačným systémom je Nokia Sries 30+. Zdá sa vám to málo? Máte pravdu, no keď vezmeme do úvahy cenu 13 eur, musíte uznať, že tento model má výbavu na mieste. Nokia 105 je mobil pre starších ľudí, nenáročných používateľov alebo pre menšie deti, ktoré rodičia chcú mať na dosah, ale zároveň im nechcú kupovať smartfón.

Nokia 220 4G

Druhým modelom je nokia 220 4G. Ten model je len o trochu drahší (aj keď stále veľmi lacný), no v jeho výbave toho nájdeme viac. V prvom rade, ako už názov napovedá, podporuje siete 4G. Tie využijete nielen na HD hovory, ale tiež na rýchly internet. Nokiu 220 4G totiž poháňa operačný systém FeatureOS, ktorému nerobí problém používanie Facebooku či internetový prehliadač Opera Mini.

nokia 220 4G
Nokia.com

Displej má uhlopriečku 2,4 palcov a rozlíšenie QQVGA (160 x 120 pixelov). Z ostatných funkcií tu nájdeme Bluetooth 4.2, 24 MB vnútornej pamäte, VGA fotoaparát s LED bleskom, podporu dualSIM, FM rádio či 3,5 mm audio jack pre slúchadlá. Hráčov poteší niekoľko predinštalovaných jednoduchých hier, medzi ktorými nechýba legendárny had. Pozastavíme sa ešte pri batérii. Tá má kapacitu 1200 mAh a mala by vydržať 6,3 hodiny hovoru laebo až 27 v pohotovostnom režime.

Za toto všetko si Nokia pýta stále veľmi skromných 39 eur, takže cieľová skupina bude veľmi podobná ako u predchádzajúceho modelu. Nokia 220 4G sa bude predávať v modrej a čiernej od polovice auguste.

zdroj: nokia.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Fun rádio