MOBIL.sk MOBIL.sk

Snapchat je populárnejší než kedykoľvek predtým!
zdroj: MOBIL.sk

Snapchat je populárnejší než kedykoľvek predtým!

Po niekdajšej popularite aplikácie Snapchat, prišiel jej postupný pád. Dôvodom bol aj fakt, že konkurencia v podobe Instagramu či Facebooku kopírovala veľkú časť jej funkcií. Zdá sa však, že Snapchat je z najhoršieho vonku a začína sa mu dariť.

Spoločnosť Snap Inc. stojí za aplikáciou Snapchat, ktorá slúži predovšetkým pre zábavu. Ide v podstate o komunikačnú aplikáciu navrhnutú pre súčasnú generáciu mladých ľudí. Ide v nej najmä o posielanie fotiek či videí s rôznymi filtrami, ale dnes v nej nájdete aj populárne príbehy a iné funkcie.

Snapchat sa viezol na vlne slávy najmä pred pár rokmi, keď v appke pribudli pokročilé filtre pre rozšírenú realitu, ktoré vám zmenili hlas alebo vás zmenili na zviera či rozprávkovú bytosť. Len krátko na to prišli s podobnými fukciami aj konkurenčné (a podstatne väčšie) platformy a Snapchat tak prišiel o svoju konkurenčnú výhodu.

snapchat-filter-796x419.png
TNW

Aplikácia bola niekoľko rokov používaná najmä mladými ľuďmi, no srdcia starších používateľov si akosi získať nevedela. Z mesiaca na mesiac počet používateľov klesal a nepomohol jej ani neúspešný pokus s okuliarmi Spectacles.

Snap Inc. však ohlásili, že v poslednom štvrťroku využívalo Snapchat denne až 203 miliónov aktívnych používateľov, čo je až 8-percentný medziročný nárast. Dôvodom môže byť aj redizajn aplikácie, ktorý dostali používatelia systému Android zrhuba pred tromi mesiacmi a pravdepodobne sa vydaril. S novou aplikáciou totiž používatelia pošlú až o 7 % viac snapov.

Čo sa týka financií, tak spoločnosť Snap je stále v strate, ale postupne sa šplhá k vyrovnanému rozpočtu, čomu sa tešia najmä investori. Spoločnosť mala príjmy za posledný polrok 388 miliónov dolárov, čo je o 48 % viac ako príjmy za predošlý polrok. Strata spoločnosti tak činí už "iba" 255 miliónov dolárov, čo je zas o 28 % percent menej než v predchádzajúcom období.

Prajeme Snapchatu ďalšie dobré obdobia, pretože spoločnosť má mnohé dobré nápady, ktoré obohacujú nie len ich aplikáciu, ale aj aplikácie konkurencia, ktorá sa často necháva Snapchatom inšpirovať.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio