MOBIL.sk MOBIL.sk

Tento web pretransformuje fotky na portréty z 15. storočia. Vyskúšajte ho aj vy!
zdroj: AI Portraits

Tento web pretransformuje fotky na portréty z 15. storočia. Vyskúšajte ho aj vy!

Kým sa internet ešte stále nesie na vlne aplikácie FaceApp a jej možností, z úzadia sa blíži ďalší fenomén. Je ním web AI Portraits.

Predstavte si, že by vás niekto namaľoval technikou výtvarných diel z 15. storočia. A presne to robí web AI Portraits. Zrejme nikomu netreba zdôrazňovať, že je to možné vďaka umelej inteligencii, ktorá v poslednej dobe zažíva nesmierny rozmach v každej oblasti.

Umelá inteligencia bola učená prostrednítcvom 45 tisíc obrazov z 15. storočia, aby sa dokázala naučiť ťahy štetcom, spôsob zobrazenia ľudí v danej dobe a celkovo techniky, ktoré sa v tom čase pri tvorbe obrazov používali. Pri pohľade na výsledky musíme konštatovať, že učenie bolo úspešné.

"Portrétni majstri zriedka maľovali usmievajúcich sa ľudí, pretože úsmevy a smiech boli bežne spájané s komickými žánrami. Neschopnosť umelej inteligencie reprodukovať úsmevy nás teda učí niečo o histórii umenia."

Autori projektu tiež nezabúdajú na otázky týkajúce sa bezpečnosti. Táto téma sa objavila v mnohých článkoch o aplikácii FaceApp. "Vaše fotografie sú odosielané na naše servery za účelom generovania portrétov," píše sa v podmienkach používania. "Nepoužívame dáta z vašich fotiek pre žiadne účely a okamžite ich mažeme."

Pokiaľ by ste si svoj stredoveký portrét chceli dať vytvoriť aj vy, nie je nič jednoduchšie. Stačí navštíviť webstránku projektu AI Portraits.com, nahrať svoju fotografiu a počkať si na výsledok.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio