MOBIL.sk MOBIL.sk

Toto je 7 efektívnych nápadov pre pasívny príjem na internete!
zdroj: MOBIL.sk

Toto je 7 efektívnych nápadov pre pasívny príjem na internete!

Pasívny príjem môže zmeniť váš život. Jedná sa o príjem, do ktorého stačí zainvestovať len niekoľko hodín svojho času a príjmy z neho vám môžu na účet chodiť aj celé roky. Ak sa vám táto idea páči a neviete ako začať, prečítajte si náš článok z niekoľkými nápadmi. Väčšina z nich vás nebude stáť takmer žiadnu námahu, no môže vám zarobiť pekné peniaze.

Podobnej téme sme sa už v minulosti venovali, preto sme sa rozhodli ju doplniť ešte o pár ďalších nápadov. Ide však o nápady samotné, nie o kompletný návod. Tých na internete nájdete celú kopu, takže pokiaľ si vyberiete smer, ktorý vás zaujme, bude veľmi jednoduché nájsť podrobnosti na Google.

Písanie blogu

Ak máte vlohy pre písanie a raz by ste sa tým určite chceli aj živiť, určite porozmýšľajte nad blogom. Zo začiatku budete musieť vymýšľať zaujímavé témy, ktoré chytia za srdce väčšiu skupinu ľudí a snažte sa svoje výtvory zdieľať na sociálnych sieťach.

blog
Nick Youngson / thebluediamondgallery.com

Pokiaľ si vás všimne niekto z komunity, môže sa stať, že vás osloví pre písanie platených článkov. Peniaze sa však z blogu dajú zarábať rôznymi cestami. Či už cez Affiliate program alebo cez Google AdSense či platené sponzorstvá.

Tvorba youtubových videí

YouTube je platforma, ktorá je všetkým veľmi dobre známa. YouTuberi tvoria videá, ktoré následne sledujú desiatky až stovky tisíc divákov. Výhodou tejto platformy je, že ľudia konzumujú video obsah v podstate neustále a tak je len na vás, ktorým smerom sa vyberiete.

Cestovateľské vlogy, výzvy, náučné videá, návody, hry alebo talkshow, z hľadiska obsahu sa iniciatíve medze nekladú, stačí mať jasnú predstavu a brať do úvahy konštruktívnu spätnú väzbu. Na YouTube videách je skvelé to, že dnes už nepotrebujete drahé vybavenie, aby ste začali. Kľudne vám na to poslúži váš mobil.

youtuber
maxpixel.net

Ak vám nerobí problém angličtina, určite by ste mali zvážiť možnosť vytvárania videí v tomto jazyku. Na Zemi žije totiž až 1,5 miliardy anglicky hovoriacich ľudí, kým Slovákov je asi len 5 a pol milióna. Čím väčší trh, tým viac pozretí a náležite aj vyššie sumy za pozretia.

Predávanie prostredníctvom Affiliate programu

Affiliate program je spôsob, ktorým môžete zbohatnúť na tom, že si iní niečo kúpia. Princíp je jednoduchý. U obchodníka si dáte vygenerovať špeciálny preklik na produkt v internetovom obchode. Pokiaľ robíte videá alebo píšete blog, ktorého hlavnou témou sú produkty, môžete vytvárať testy či recenzie na rôzne produkty a k nim pripojíte odkaz do obchodu.

Pokiaľ si človek na základe vašej recenzie tento produkt cez odkaz zakúpi, obchod vám z predajnej sumy pripíše na účet isté percentá z predaja. Recenziu urobíte iba raz, ale v priebehu času vám zakúpenia produktu prostredníctvom odkazu môžu nakumulovať na účte zaujímavú čiastku peňazí.

affiliate
Nick Youngson / Picpedia.org

Predaj fotografií a krátkych stock videí

Ak máte oko fotografa, dobre pre vás. Na internete totiž môžete predávať fotky a videá. Stačí sa registrovať na nejakej "stock" stránke a začať fotiť či točiť krátke videá. Spoločnosti totiž potrebujú každú chvíľu nejaké fotky do letákov, brožúr plagátikov a tiež videá do prezentácií.

Fotky a videá majú výhodu v tom, že ide o univerzálny výtvor, po ktorom môžu siahnuť ľudia z celého sveta. Nepotrebujete tak perfektnú znalosť cudzieho jazyka. Ide o veľmi zaujímavú formu pasívneho príjmu.

Vytvorte aplikáciu alebo hru

Ste zručný v oblasti programovania? Tvorba aplikácie bude pre vás tým pravým. Aplikácie dnes totiž používajú všetci a hoci sú ich milióny, nie všetky sú populárne. Pri tvorbe aplikácie sa zamerajte nejaký problém, ktorý pomôže masám alebo sa jednoducho pokúste vytvoriť hru.

programovanie programator developer
Negative Space / pexels.com

Taká hra Flappy Bird mala primitívnu grafiku či ovládanie, ale keď ju ľudia objavili, stal sa z nej hit a jej autor zarábal denne vyše 50 tisíc dolárov. Celkom slušný pasívny príjem.

Predaj e-knihy

Na programovanie treba bunky, fotografovanie zas nevyhovuje každému. Ak chcete písať, ale blog pre vás nie je tým pravým orechovým, napíšte knihu. Poviedky, romány, náučné knihy, básne, môžete písať o čomkoľvek chcete. Navyše s modernými technológiami dnes už nepotrebujete vydavateľstvo, grafika ani tlačiareň.

Existuje celý rad programov na tvorbu e-kníh, kde si skrátka vyberiete dizajn a píšete. Po ukončení práce knihu vyexportujete, nahráte na služby predávajúce e-knihy a už len budete čakať na to, kto si ju stiahne či kúpi. V knihách sa opäť odporúčame venovať nadčasovým témam a nie módnym, inak môže vaša kniha po pár mesiacoch či rokoch stratiť zmysel.

ebook ekniha
maxpixel.net

Investujte do kryptomien

Toto je trochu iný prístup k pasívnemu príjmu a budete preň musieť investovať trochu peňazí. Veľa ľudí nad kryptomenami láme palicu, že dnes sa do nich už investovať neoplatí. Mimochodom, všetci títo ľudia mali rovnaký názor aj predtým, než Bitcoin vystelil zo 100 dolárov za kus na 20 000 dolárov.

Nezabúdajme, že kryptomien je zhruba 2500 a mnoho z nich stojí momentálne tisícinu dolára. Ak zainvestujete 20 -30 eur a budete mať štastie, možno z vás o 10 rokov bude miliónár. Tu však pripomíname niekoľko vecí.

Každá investícia do kryptomien je veľkým rizikom, preto nakúpte kryptomeny len za takú sumu, o ktorú si hypoteticky môžete dovoliť prísť. A pred investíciou si dobre naštudujte problematiku, aby ste sa nedali nachytať na nejaký podvod.

kryptomeny
maxpixel.net

Záver

Internet nám dáva šancu si zarobiť peniaze aj mimo naše povolanie. Dnes je totiž na svete mnoho talentovaných ľudí, ktorí len nemajú možnosť sa v živote živiť niečím, čo ich napĺňa. Internet im teda poskytuje prietor na sebarealizáciu. Mnoho ľudí si tak už našlo cestu k svojej vysnívanej robote práve skrz pasívny internetový príjem. Ak by ste do tejto skupiny radi patrili aj vy, určite to skúste. Budeme vám držať palce!

Najnovšie z kategórie: Tipy & Triky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio