MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Huawei chystá napriek problémom veľké veci!
zdroj: Film Riot / YouTube

Spoločnosť Huawei chystá napriek problémom veľké veci!

Vyzerá to tak, že aj napriek problémom, ktoré v posledných mesiacoch postihli spoločnosť Huawei, firma nezaháľa. Na internete sa objavili veľmi zaujímavé patenty.

Celý svet so zatajeným dychom sleduje, ako sa nakoniec vyvnie situácia okolo značky Huawei. Nakoniec sa zdá, že by to pre tohto čínskeho technologického giganta vôbec nemuselo skončiť tak tragicky, ako sa na prvý pohľad zdalo. Na strane spoločnosti sú dodávatelia a tiež používatelia. V posledných dňoch sa navyše na internete objavili patenty, o ktoré výrobca zažiadal. Tie naznačujú, že pri predstavení najbližšej série zariadení radu Mate 30, by sme sa mohli dočkať veľmi zaujímavých funkcií.

Spoločnosť Huawei vytrela zrak všetkým konkurentom pri predstavení série P20. Najmä vlajková loď P20 Pro na seba strhla všetku pozornosť, pretože so svojím 40-megapixelovým fotoaparátom sa stala najlepšie fotiacim mobilom na svete (podľa nezávislého testu DxOMark). Na tomto poste ostal tento model celý rok a z trónu ho nedokázali zosadiť ani také esá ako rad Galaxy S od Samsungu či iPhony od Apple.

Model P20 Pro však nedokázal konkurovať v oblasti videí. Tie sa dočkali vylepšenia až s príchodom modelu P30 Pro. No a momentálne sa svet pripravuje na predstavenie jesennej vlajkovej lode Mate 30 Pro. Tá by mala priniesť niečo, čo Huawei nazval Cine-lens (filmový objektív). Patent popisuje toto označenie ako "Filmové fotografovanie". Optika by mala byť určená na nahrávanie, reprodukciu a spracovanie obrazu, zvuku a údajov. Jeden objektív na tele smartfónu by teda mal byť navrhnutý a určený špeciálne pre snímanie videa. Opäť sa pritom počíta s tým, že objektív ponesie logo značky Leica.

Druhý patent bol podaný na frázu "Cinema Matrix" (filmový matica). Matica je v matematike označovaná ako množina čísel alebo iných matematických objektov usporiadaných do pravidelných riadkov a stĺpcov, pričom všetky tvoria jeden celok. Táto definícia perfektne vystihuje usporiadanie hlavného fotoaparátu, ktorý sme už mohli vidieť na fotoagrafiách. Možno sa teda dočkáme smartfónu, ktorého sústava fotoaparátov bude pri tvorbe fotografií spolupracovať a smartfón potom dáta skombinuje, podobne ako je to u Nokie 9 PureView.

Dobré správy sa roja aj z oblasti predajov. Analytici očakávajú, že Huawei predá tento rok až 260 miliónov zariadení, čo je viac než minulý rok. Na prvý poohľad sa to zdá byť nelogické, ale zmysel to má. USA totiž nie sú najdôležitejším trhom Huawei, tým naďalej ostáva Čína a tam značka stále rastie. Nehovoriac o tom, že po incidente, ktorý sa značke prihodil, sa mnoho obchodov začalo zbavovať smartfónov značky Huawei rôznymi akciami, aby im náhodou neostali na skladoch, keby došlo k najhoršiemu. Huawei tak z celej situácie aj niečo vyťaží.

Pre budúcnosť bude dôležité, ako sa rozhodne americká administratíva riešiť svoj zákaz a či tým pádom Huawei stratí možnosť inštalovať do svojich smartfónov operačný systém Android. So správou o patentoch prišiel holandský server LetsGoDigital, ktorý ich objavila na stránke EUIPO (Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo).

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio