MOBIL.sk MOBIL.sk

Hodinky Apple Watch zachránili ďalší ľudský život!
zdroj: pxhere.com / apple.com

Hodinky Apple Watch zachránili ďalší ľudský život!

Podľa niektorých ľudí sú smart hodinky iba zbytočnou investíciou, iní si ich funkcie nevedia vynachváliť. Svoje o tom vie aj človek menom Paul Hutton, ktorému Apple Watch zachránili život.

Hodinky Apple Watch dostali do vienka s príchodom svojej najnovšej generácie funkciu EKG monitoringu, ktorá dohliada na činnosť vášho srdca. Funkcia je nejaký čas dostupná už aj na Slovensku a pri nepravidelnom srdcovom rytme tak na túto skutočnosť upozorní aj slovenských používateľov.

Hodinky Apple Watch 4. generácie s podporou tejto funkcie vlastní aj 48-ročný muž menom Paul Hutton, ktorého jeho hodinky v istom momente upozornili na jeho nezvyčajne nízku tepovú frekvenciu. V oznámení stálo, že by tento stav mohol ohrozovať jeho život.

apple watch
Apple

Normálna tepová frekvencia sa u zdravých ľudí pohybuje medzi 60 až 100 údermi za minútu. Paulovo srdce však bilo veľmi často pod hranicou 40 úderov za minútu. Paul sa teda rozhodol navštíviť svojho obvodného lekára, ten mu diagnostikoval nízky srdcový tep.

Otec troch detí sa tak rozhodol vynechať zo svojho jedálnička kávu a kofeín všeobecne. Problémom bolo, že jeho hodinky mu aj napriek tejto zmene stále signalizovali problémy s nízkym tepom. Paul sa preto tentoraz rozhodol pre návštevu kardiológa a urobil veľmi dobre.

Kardiológ mu diagnostikoval vertikulárnu begiminiu a Paul následne podstúpil trojhodinovú operáciu srdca, ktorá jeho problém vyriešila a v konečnom dôsledku mu zachránila život. Doktori počas operácie Paulovi vypálili chybné srdcové tkanivo. Bohvie, čo by sa s Paulom stalo, pokiaľ by nevlastnil hodinky Apple Watch.

Trh so smart zariadeniami neustále rastie a ľudia objavujú čoraz viac benefitov týchto smart doplnkov. Apple chce v budúcnosti do hodiniek Apple Watch integrovať aj funkciu merania hladiny krvého cukru, čo by pomohlo veľkému množstvu ľudí trpiacich zákernou chorobou menom cukrovka.

O 10 rokov sa tak možno dočkáme smart hodiniek, ktoré budú našími anjelmi strážnymi v oblasti zdravia a naši doktori budú mať prístup k ich dátam, aby nám v prípade potreby dokázali rýchlo pomôcť. Zdá sa vám to ako sci-fi? Predstavte si, že by vám pred 10 rokmi niekto povedal, že za svoj nákup raz budete platiť mobilom. Kedysi to bola utópia, dnes bežná vec.

zdroj: imore.com

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio