MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram používateľov upozorní predtým, než vymaže váš účet porušujúci pravidlá
zdroj: MOBIL.sk / Maxpixel.net

Instagram používateľov upozorní predtým, než vymaže váš účet porušujúci pravidlá

Instagram mení svoje podmienky používania. Sociálna sieť tak chce rýchlejšie odstraňovať účty, ktoré porušujú jej pravidlá.

Spoločnosť predstavila vynovené podmienky používania pre používateľov. Pre štandardných prispievateľov sa toho veľa nezmení. Zmenu však pocítia jednotlivci, ktorí sa obsahom vo svojich profiloch približujú k hranici toho, čo Instagram akceptuje.

Doteraz spoločnosť vymazala iba účty porušujúce isté percento pravidiel Instagramu. Po novom Instagram môcť bude mazať účty porušujúce príliš veľa pravidiel v krátkom časovom úseku, pokiaľ to tak sociálna sieť vyhodnotí. Metodiku vyhodnocovania nevhodného obsahu účtov však Instagram bližšie nezverejnil ani nepopísal.

instagram mazanie uctov
Pokiaľ scojimi príspevkami porušíte pravidlá Instagramu, príde vám takéto upozornenie / Instagram

So zmenou však prichádza ešte jedna novinka, a tou je upozornenie, že váš účet môže byť vymazaný. Vymazaniu účtu bude predchádzať odstránenie nevhodných príspevkov a ak bude dotyčný napriek tomu aj naďalej zverejňovať a šíriť nevhodný obsah, jeho účet bude vymazaný.

Ide o pozitívnu zmenu, pretože v minulosti Instagram účty odstránil bez varovania a vysvetlenia. Mnoho používateľov teda vôbec netušilo, čo zlé vlastne urobili. Mnohí si tak mysleli, že ich Instagram bol hacknutý.

Stále však existuje jedna výnimka, kedy autori účtov upozornenie nedostanú. Ide o porušovanie ochrannej známky a autorských práv, čo sa v súčsnosti deje vo veľkej miere najmä vďaka meme obrázkom.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio