MOBIL.sk MOBIL.sk

Operačný systém HongMeng OS od Huawei vraj nebude pre smartfóny
zdroj: Huawei

Operačný systém HongMeng OS od Huawei vraj nebude pre smartfóny

Huawei mal svoj vlastný operačný systém vo vývoji podstatne skôr, než sa okolo spoločnosti začali diať veci spojené so zákazom obchodovania, ktorý prišiel od americkej administratívy. Jedným z adeptov na nový systém bol aj ten, nesúci názov HongMeng OS. Huawei teraz uvádza, že nejde o operačný systém určený pre smartfóny.

Okrem názvov ako Ark OS, Oak OS či Harmony OS, sa relatívne často ako nástupca Androidu v smartfónoch značky Huawei (a tiež dcérskeho Honor) uvádzal práve HongMeng OS. Spoločnosť však reaguje na špekulácie a potvrdila, že nimi vyvíjaný HongMeng OS bude určený pre úplne iné zariadenia.

Catherine Chen, senior viceprezidentka firmy Huawei, uviedla veci na pravú mieru. HongMeng OS bol vraj od začiatku navrhnutý pre industriálne využitie a v smartfónoch sa vždy počítalo s Androidom. Prvé správy o ňom sa pritom objavili ešte v roku 2012.

huawei
MOBIL.sk

Veceprezidentka poznamenala, že kým klasický operačný systém pre smartfóny obsahuje milióny riadkov kódu, HongMeng pozostáva "iba" z niekoľkých stoviek tisíc nakódovaných riadkov. Tým pádom je tento systém bezpečnejší a má tiež veľmi malú latenciu v porovnaní s klasickými mobilnými operačnými systémami.

Táto informácia teda na jednej strane objasnila celú situáciu, no na strane druhej prináša nové otázky. Ako bude nakoniec vyzerať operačný systém od Huawei? A kedy príde na trh? Situáciu budeme aj naďalej sledovať.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio