MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram rozširuje nezobrazovanie lajkov a videní do ďalších krajín
zdroj: Pixabay.com

Instagram rozširuje nezobrazovanie lajkov a videní do ďalších krajín

Sociálne siete patria medzi neoddeliteľnú súčasť našich životov. Majú svoje výhody a tiež nevýhody, no z dlhodobého hľadiska sú alarmujúce práve zistenia, čo všetko robia sociálne siete s našou psychikou. Instagram sa snaží veci daž doporiadku.

Snáď neprejde mesiac, kedy by sme sa na internete nedozvedeli o nejakej novej štúdii, ktorá hovorí o súvislosti medzi depresiou a sociálnymi sieťami. Ľudia na nich totiž trávia priveľa času a namiesto toho, aby na sebe vytrvalo pracovali, sa zaoberajú tým, či má niekto viac lajkov a videní než oni alebo nie. Instagram sa preto rozhodol zakročiť a vymyslel spôsob, akým toto nekonečné porovnávanie sa jednej skupiny jedincov s inými zastaviť.

Instagram tak v apríli v Kanade začal testovať, či na ľudí nebude mať pozitívnejší dopad, keď počty lajkov a videní na sociálnej sieti neuvidia. Sociálna sieť síce nikomu neprezradila výsledky tohto testu, ale rozhodla sa rozšíriť tento test do ďalších krajín. Pravdepodobne kvôli tomu, aby si výsledky mohla porovnať s ďalšími krajinami či mentalitami ľudí. Lajky a pozretia na Instagrame tak po novom okrem Kanaďanov neuvidia ani používatelia v Austrálii, Brazílii, Írsku, v Japonsku a na Novom Zélande.

Používatelia, ktorých sa test bude týkať, uvidia pri spustení Instagramu upozornenie, ktoré hovorí: "Chceme, aby ste sa vy, sledovatelia, sústredili na to čo zdieľate, a nie na to, koľko lajkov dostane váš príspevok." Títo používatelia si stále budú môcť pozrieť, koľko lajkov dostal ich vlastný príspevok, ale lajky iných neuvidia. Rovnako to bude aj opačne. Jedinec teda nebude schopný porovnávať svoj úspech a úspech kolegov na základe lajkov.

Po teste, ktorý bude bežať na takto veľkej skupine ľudí, bude mať Instagram, pravdepodobne, dostatok informácií a dát na to, aby sa rozhodol, či tekéto (ne)zobrazovanie zaradí aj do bežnej prevádzky. Kto vie, možno sa raz tohto prístupu dočkáme aj zo strany Facebooku a ostatných sociálnych sietí.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio