MOBIL.sk MOBIL.sk

Budúci rok sa dočkáme 5G iPhonu so šialene rýchlym 5nm procesorom novej generácie
zdroj: Apple

Budúci rok sa dočkáme 5G iPhonu so šialene rýchlym 5nm procesorom novej generácie

Rok 2020 bude pre Apple a jeho iPhony kľúčový. Dočkáme sa viacerých výrazných zmien od zmeneného dizajnu až po novú generáciu procesorov.

Do predstavenia tohtoročných iPhonov zostávajú ešte približne dva mesiace. Aj napriek tomu sa už ale začínajú vynárať informácie o generácií, ktorá bude nasledovať po nich. A všetko nasvedčuje tomu, že Apple si pre nás prichystal veľké zmeny. 

Jednou z najdôležitejších bude použitie novej generácie 5nm procesorov. Čipy v smartfónoch zaznamenali v posledných rokoch veľký pokrok. Len minulý rok sme sa dočkali ich zmenšenia z 10nm na 7nm a Apple by nám už budúci rok mal v iPhonoch priniesť procesor A14 vyrobený 5nm procesorom. 

zdroj: Apple

Nebude však jediný. Okrem Apple pracuje na 5nm procesoroch aj spoločnosť Qualcomm, ktorá dodáva čipy do množstva smartfónov. V roku 2020 by nám mali predstaviť Snapdragon 865 novej generácie, ktorý bude zrejme použitý aj v smartfóne Galaxy S11.

Budúcoročný procesor A14 bude prelomový ešte v jednej veci. Okrem toho, že pôjde o novú generáciu procesorov, by mal podporovať 5G sieť. iPhony by tak v roku 2020 mali podporovať novú generáciu sietí, o ktorých sa v poslednej dobe toľko hovorí. 

Veľké zmeny by pri budúcoročných iPhonoch mali nastať aj v samotnom dizajne. Hovorí sa o tom, že Apple použije podstatne menej nápadný výrez v hornej časti obrazovky. Údajne pracujú na technológií, ktorá by dokázala zmenšiť senzory potrebné na rozpoznávanie tváre Face ID. Možno ich dokonca skryjú pod displej, takže iPhone nebude mať žiadny výrez.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio