Mobil.sk Mobil.sk

Xiaomi Mi A3 je novinka so základným Androidom, 48MP kamerou a veľmi lákavou cenou
zdroj: Xiaomi

Xiaomi Mi A3 je novinka so základným Androidom, 48MP kamerou a veľmi lákavou cenou

Smartfóny rady Mi A patria medzi najúspešnejšie modely od Xiaomi. Vďaka dobrej cene a rýchlym aktualizáciám spojeným s programom Android One si získali množstvo fanúšikov. Preto nie je žiadnym prekvapením, že sme sa aj tento rok dočkali novej generácie - tentoraz s poradovým číslom tri.

Xiaomi Mi A3 príde s rovnakou cenou ako jeho minuloročný súrodenec. Predávať sa bude za lákavých 249 eur. Za túto cenu dostanete slušne vyzerajúci mobil s 6,1 palcovým AMOLED displejom a malým výrezom v hornej časti obrazovky. 

Novinkou je rýchlejší procesor Snapdragon 665 od Qualcommu a 4GB pamäte RAM. Spolu s nimi dostanete aj väčšie úložisko 64GB až 128GB, v závislosti od modelu. Pokiaľ by vám to náhodou prišlo málo, je tu možnosť rozšíriť ho o microSD kartu.

zdroj: Xiaomi

Novinka prichádza, tak ako staršie generácie, so základným Androidom. To znamená, Android 9 Pie v presne takej podobe, v akej ho dodáva Google, bez nadstavby MIUI. Vďaka tomu by majitelia Mi A3 mali dostávať nové aktualizácie rýchlejšie a pripravovaného Androidu Q sa zrejme dočkajú ešte pred koncom roka. 

V mobile nájdeme 4030mAh batériu, podporu 18W rýchlo nabíjania a nechýba ani konektor na slúchadlá, ktorý už dnes nie je samozrejmosťou. Vzhľadom na cenu si zaslúži pochvalu aj za snímač odtlačkov, ktorý je zabudovaný priamo v obrazovke.

zdroj: Xiaomi

Tie najdôležitejšie zmeny nájdeme v jeho kamere. Xiaomi tentoraz použil vertikálne umiestnenie kamery, podobne ako to má napríklad posledná vlajková loď Mi 9. Zároveň pridal navyše jeden senzor, takže smartfón obsahuje až trojitý fotoaparát. 

Hlavná kamera má 48MP, avšak výsledné fotografie sú v 12MP rozlíšení. To preto, že pri fotení kombinuje štyri pixely do jedného, aby dokázala vytvoriť krajšie a svetlejšie fotografie najmä pri fotení v horších svetelných podmienkach. Druhý 8MP senzor je určený na snímanie širokouhlých fotografií a tretí 2MP slúži na vytváranie rozmazaného pozadia pri fotení portrétov. Vo výreze na prednej strane sa nachádza 32MP fotoaparát.

zdroj: Xiaomi

Bohužiaľ, dočkali sme sa aj jedného kroku späť. Predchádzajúca generácia Xiaomi Mi A2 ponúkala LCD obrazovku s Full HD rozlíšením 1080p. Aj keď Mi A3 prešlo na kvalitnejší AMOLED displej, znížila sa hustota pixelov len na 720p. 

Xiaomi Mi A3 je zatiaľ dostupný len v Španielsku za 249€ v prípade 64GB verzie a 279€ za 128GB verziu. Predpokladáme však, že čoskoro sa dostane aj do ostatných častí Európy, pravdepodobne aj na Slovensko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Fun rádio