MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple údajne chystá produkty s novým retro logom
zdroj: MOBIL.sk

Apple údajne chystá produkty s novým retro logom

Spoločnosť Apple je vcelku konzervatívnou firmou. Aj keď miestami predstaví revolučný produkt, väčšinu času pristupuje k zlepšeniam formou menších evolučných zmien. Podľa zákulisných informácií sa však Apple chystá zo svojich zaužívaných koľají vybočiť.

Server MacRumors, ktorý sa odvoláva na anonymný zdroj totiž priniesol správu, že Apple už koncom tohto roka chystá prvú sériu zariadení z limitovanej edície, ktorá by mala niesť ich farebné logo z minulosti. Zdroj má vraj informáciu od zamestnanca spoločnosti Apple v Cupertine.

Farebné logo používala spoločnosť Apple od roku 1977 do 1998. Jeho autorom je dizajnér Rob Janoff, ktorý dostal zadanie priniesť značke Apple niečo moderné a jednoduché. Hryz v jablku mal jednak pomôcť ľuďom identifikovať, že ide o jablko a nie o čerešňu či paradajku. Anglické slovo "bite" (hrýzť) je zároveň odkazom pre pojmy bit/byte, čo sú najmenšie dátové jednotky vo svete počítačov.

Koncept webu MacRumors / zdroj: MacRumors

Dovtedy firma Apple používala kreslené logo stromu s jablkom, pod ktorým sedel vedec Isaac Newton. V logu sa vtedy nachádzal aj nápis "Newton… A Mind Forever Voyaging Through Strange Seas of Thought … Alone." (Newton... myseľ navždy plávajúca zvláštnymi moriami myslenia... osamote).

Po farebnom logu prišlo na rad obyčajné čierne odhryznuté jablko, ktorého variácie sa používajú až do dnes. Návrat pruhovaného dúhového loga by tak mohlo oživiť predaj niektorých produktov. S najväčšou pravdepodobnosťou by sme sa mali dočkať počítačov Mac a iPhonov s týmto retro logom.

Apple Park využíva motív dúhy na viacerých miestach / MacRumors

Zdroj však uvádza, že veci sa ešte môžu zmeniť a Apple sa môže v istom momente rozhodnúť, že špeciálne verzie produktov s dúhovým logom prinesie až v roku 2020, poprípade ich na trh neuvedie vôbec. Celá myšlienka však vôbec nepôsobí nedôveryhodne. Apple dúhové prvky používa aj v rámci interieru vo svojom Apple Parku. Čo si o nápade myslíte vy? Kúpili by ste si Apple zariadenie s dúhovým logom? Dajte nám vedieť v komentároch na Facebooku.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio