MOBIL.sk MOBIL.sk

Takto by vyzeral iPhone, keby ho Apple predstavil o 5 či 10 rokov skôr (VIDEO)
zdroj: Future Punk

Takto by vyzeral iPhone, keby ho Apple predstavil o 5 či 10 rokov skôr (VIDEO)

Prvý iPhone bol predstavený v roku 2007 a jeho príchod mobilné telefóny navždy zmenil. Kým dovtedy trhu dominovali tlačidlové mobily a tých s dotykovým displejom bolo ako šafranu, iPhone zadefinoval úplne nový smer. Akoby však vyzeral iPhone, keby ho Apple predstavil skôr?

Len pár rokov pred predstavením iPhonu, v roku 2000, vyzeral bežný mobil nasledovne. Mal tlačidlá, maličký čiernobiely displej podsvietený na oranžovo, modro, či bielo, jeho batéria vydržala aj týždeň a hoci ste si na ňom nepozreli video a neurobili selfie na Instagram, tlačidlové mobily mali svoje čaro. Už o pár rokov neskôr sa začali objavovať prvé mobily s farebným displejom či fotoaparátmi. Bol to zlatý mobilný vek.

Tieto spomienky v nás vzbudili vizualizácie umelca FuturePunk, ktorý sa pohral s dizajnom pôvodného Macintosha a iMacu G3 a aplikoval ho na dizajn telefónu tej doby. Keď si zaspomínate na staršie Nokie, Sony Ericssony či mobily značky Siemens, ktoré boli dizajnovými skvostami, zistíte, že Apple by do tohto prémiového klubu poľahky zapadol.

FuturePunk dokonca vytvoril dve dobové reklamy s s týmito iPhonmi a nahral ich na YouTube. Odozva od ľudí je výborná a mnohí by si takéto zariadenie aj zakúpili. Snáď to autora povzbudí k ďalšej tvorbe. Čo si o dobových iPhonoch myslíte vy?

zdroj: Future Punk / YouTube

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio