MOBIL.sk MOBIL.sk

Pixel 4 môže byť najrýchlejším smartfónom na svete! Google použije nový, výkonnejší procesor
zdroj: @PhoneDesigner | twitter.com

Pixel 4 môže byť najrýchlejším smartfónom na svete! Google použije nový, výkonnejší procesor

Dostane štvrtá generácia smartfónov Pixel čerstvo predstavený Snapdragon 855 Plus?

Spoločnosť Qualcomm, ktorá vyrába procesory do množstva najvýkonnejších Android smartfónov, nás len pred pár dňami prekvapila, keď predstavila procesor Snapdragon 855 Plus. Ide o vylepšenú verziu pôvodného Snapdragonu 855, ktorý je rýchlejší a výkonnejší. Viac sa o ňom môžete dočítať v našom samostatnom článku.

Qualcomm oznámil, že prvé zariadenia vybavené Snapdragonom 855 Plus by sa mali na trh dostať v druhej polovici tohto roka. Na internete sa preto začalo okamžite špekulovať, ktoré vlajkové lode by tento najvýkonnejší procesor mohli dostať. A jednými z najhorúcejších kandidátov sú práve pripravované Google Pixel 4 a Pixel 4 XL, ktoré by mali byť predstavené niekedy v novembri.

zdroj: Qualcomm

Nebolo by to po prvýkrát, čo Google využije takúto stratégiu. Keď nám pred rokmi predstavili prvý Pixel, využili v ňom Snapdragon 821, ktorý bol vylepšenou verziou pôvodného Snapdragonu 820. Ten bol predstavený približne v tom istom časovom období ako nový Snapdragon 855 Plus. Je preto možné, že Google zopakuje svoju stratégiu aj tento rok.

Pixel 4 a 4 XL by sa tak stali najvýkonnejšími Android vlajkovými loďami, ktoré by prekonávali aj Galaxy S10 či OnePlus 7 Pro. Okrem nich by s výkonnejším Snapdragonom však mohol prísť aj Samsung pri predstavení Galaxy Note 10. Ďalším horúcim kandidátom je pripravovaný OnePlus 7T, keďže táto spoločnosť si vždy zakladala na veľkej rýchlosti.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio