MOBIL.sk MOBIL.sk

Microsoft spustí testovanie AR hry Minecraft Earth. Zapojiť sa môžete aj vy!
zdroj: minecraft.net

Microsoft spustí testovanie AR hry Minecraft Earth. Zapojiť sa môžete aj vy!

Zdá sa, že pomaly každý úspešnejší vývojár chce mať svoju mobilnú hru v štýle Pokémon Go. Inak na tom nie je ani Microsoft, ktorý nám nedávno oznámil prípravu AR hry Minecraft Earth.

Minecraft Earth bude mobilná hra s podporou rozšírenej reality, ktoré prinesie dobre známy „kockový svet“ do reálneho sveta. Podobne ako v prípade Pokémon Go budeme chodiť po ulici a hra do nej bude vkladať virtuálne objekty. Autori nám prezradili, že sa môžeme tešiť na zbieranie zdrojov, bojovanie s príšerami a tiež plnohodnotný kooperatívny multiplayer.

Teraz sa hra z vývoja preklápa do ďalšej fázy – uzatvoreného beta testovania. To by malo začať niekedy v priebehu tohto mesiaca. Keďže ale ide o uzavretú betu, nedostanú do nej prístup všetci hráči. Ak chcete byť medzi prvými, zaregistrujte sa na tomto odkaze. Musíte si ale vytvoriť účet na Microsofte a mať minimálne 18 rokov.

zdroj: Minecraft | youtube.com

Uzavretá beta bude najskôr dostupná pre zariadenia s iOS. Android verzia by ju ale mala čoskoro nasledovať. Pokiaľ si vás spoločnosť vyberie, odošle vám na mail pozvánku. Okrem možnosti zahrať si hru medzi prvými, dostanete aj bezplatný skin pre Minecraft Earth a tiež blok Bedrocku. 

Kým budete čakať, môžete si zatiaľ pozrieť prvý trailer, ktorý spoločnosť zverejnila pred dvomi mesiacmi. Dátum oficiálneho predstavenia zatiaľ nepoznáme, Microsoft musí v najbližších týždňoch vychytať aj prostredníctvom testovania všetky muchy a následne nám vypustiť plnohodnotnú stabilnú verziu.

zdroj: Minecraft | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio