MOBIL.sk MOBIL.sk

Sony vidí budúcnosť smartfónov inak ako konkurencia. Pracuje na rolovacom mobile!
zdroj: Slashgear

Sony vidí budúcnosť smartfónov inak ako konkurencia. Pracuje na rolovacom mobile!

Skladacie zariadenia sa stali akousi víziou budúcnosti, ktorá by mala transformovať mobilný biznis. Ich príchod však veľmi nevyšiel. Ukázalo sa, že technológie, ktoré sú ich súčasťou ešte potrebujú zlepšiť. Sony však vidí budúcnosť smartfónov trochu inak.

Nielen spoločnosti Samsung či Huawei sa zaujímajú o segment skladacích smartfónov. Svoj skladací mobil má v prípravách takmer každý väčší výrobca mobilov. V laboratóriách takéto zariadenie "kuchtia" údajne aj značky ako Lenovo, Microsoft, LG, Oppo, Xiaomi či Apple. Podobné informácie kolujú aj o spoločnosti Sony, ktorá však momentálne vnáša do celej témy trochu viac svetla. Sony totiž budúcnosť smartfónov vidí v zariadeniach s rolovacími displejmi.

Kým ostatní chcú displeje skladať či ohýbať, spoločnosť Sony vyvinula rolovací "Nautilus design" displej, ktorý dokážate navinúť na rolku ako záchodový papier. Táto rolka by mohla byť ukrytá v tele smartfónu či tabletu a veľkosť zariadenia by sa tak dala prispôsobiť podľa potrieb používateľa.

Nemalo by ísť však len o nejaký neurčitý koncept. Leaker Max J. na svojom twitterovom účte uviedol, že prípavy tohto zariadenia, ktoré bude pravdepodobne konkurovať smartónom ako Samsung Galaxy Fold alebo Huawei Mate X, sú už v plnom prúde a dočkať by sme sa ho mali v decembri tohto roka, alebo na začiatku roka 2020.

Záhadný rolovací mobil od Sony by mal byť poháňaný čipom Qualcomm Snapdragon 855 a 5G modemom Qualcomm X50 a napájať ho bude batéria s kapacitou 3220 mAh. Na zadnej strane nájdeme fotoaparát (alebo skôr sústavu fotoaparátov) s 10-násobným priblížením a rolovací displej smartfónu vyrobí spoločnosť LG.

Všetky tieto informácie sú veľmi prekvapivé. Hoci sa spoločnosť Sony nenachádza v strate, ich biznis so smartfónmi už dávno nemá lesk ako kedysi. Pokiaľ by sa spoločnosti Sony tento smartfón podaril, mohol by Japoncov vrátiť späť do hry.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio