MOBIL.sk MOBIL.sk

Bude mať Nokia hviezdu strednej triedy?
zdroj: Baidu

Bude mať Nokia hviezdu strednej triedy?

Nokia má predstaviť smartfón strednej triedy, ktorý bude vybavený až 48-megapixelovým fotoaparátom. Ceny Nokií sú dnes veľmi príjemné, preto by mohlo ísť o novú hviezdu strednej triedy.

Nokia si ako mobilný výrobca v priebehu poslednej dekády prešla veľmi turbulentným obdobím. Hoci to miestami vyzeralo, že značka týchto mobilov zmizne z povrchu zemského, nakoniec sa jej podarilo situáciu stabilizovať a dnes obnovuje svoje portfólio a vracia sa ku svojim koreňom. Naznačujú to aj poslené úniky informácií, ktoré odhaľujú nový model strednej triedy.

nokia
Baidu

Ten sa svojim dizajnom podobá na zariadenia značky Motorola, ktoré produkuje technologický gigant Lenovo. Na prednej strane sa rozpresteira displej s relatívne hrubými rámčekmi, výrezom pre selfie kamerku v tvare kvapky a malou "bradou" na spodnej strane. Zariadenie má byť poháňané čipom Snapdragon od Qualcommu.

nokia
Baidu

Zadná strana obsahuje čítačku odtlačkov prstov a kruhový výstupok fotoaparátu, aký si pamätáme z modelov Lumia. Zdá sa, že fotoaparát v tvare kruhu bude nasledujúcim trendom, pretože ním má byť vybavený aj smartfón Huawei Mate 30, o ktorom sme písali nedávno. Kruhový dizajn pritom ukrýva 3 fotoaparáty a LED blesk. Ledným z fotoaparátov bude zrejme ToF senzor slúžiaci na lepšie zaostrovanie a natúrálnejší efekt rozmazania fotiek.

nokia
Baidu

Oveľa zaujímavejšou je informácia o rozlíšení hlavného fotoaparátu. Ten by mal ponúkať 48-megapixelové rozlíšenie, čo je dnes stále výsadou skôr vyššej triedy. Druhá optika by mala byť širokouhlá s uhlom 120 stupňov, no o jej rozlíšení sa správa nezmieňuje. Špekuluje sa, že mobil by mal byť nástupcom modelov Nokia 8.1/X7, poprípade radu 6.

nokia
Baidu

Na tele smartfónu okrem iného nájdeme 3,ť mm audio jack konektro, tlačidlo pre hlasového asistenta od Google a operačným systémom bude Android 9.0 Pie. Podľa všetkého si nová Nokia nájde cestu najskôr na čínsky trh, podobne ako tomu bolo aj u iných zariadení.

Okrem toho sa koncom leta očakáva predstavenie vylepšenej vlajkovej lode Nokia 9 PureView, ktorá by mala dostať novší procesor a vylepšené spracovanie fotografií pre jej pokročilý fotoaparát s piatimi senzormi. V poslednej dobe je však okolo tohto modelu akosi ticho, takže budeme dúfať, že v priebehu leta sa nejaké informácie o ňom objavia.

Informácie o chystanom modeli strednej triedy od Nokie sa objavili na čínskej sociálnej sieti Baidu, ktorá v minulosti poodhalila už nejden mobilný telefón ešte pred jeho predstavením.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio