MOBIL.sk MOBIL.sk

YouTuber vysvetľuje ľuďom, v čom sú kryptomeny výnimočné a prečo sa do nich oplatí investovať (VIDEO)
zdroj: Bitcoinovej kanál

YouTuber vysvetľuje ľuďom, v čom sú kryptomeny výnimočné a prečo sa do nich oplatí investovať (VIDEO)

Kryptomeny spôsobili eufóriu najmä na prelome rokov 2017 a 2018. Cena tej najznámejšej, Bitcoinu, sa totiž vyšplhala na závratných 20 tisíc amerických dolárov. Odvtedy sa všeobecné povedomie o kryptomenách značne zvýšilo, stále veľa ľúdí však netuší, o čo vlastne ide.

Problematika Bitcoinu a kryptomien všeobecne je relatívne obsiahla téma, ktorá je navyše na začiatku svojho životného cyklu a teda väčšina informácií plná odborných názvov existuje iba v angličtine. Pre bežného neznalého človeka môžu byť tieto informácie v podstate na úrovni zrozumiteľnosti jadrovej fyziky.

Existuje však človek menom Jakub Vejmola, ktorý síce nie je finančný analytik, ale rozhodol sa, že problematiku okolo kryptomien objasní ľuďom prostredníctvom edukačných youtubových videí na svojom kanáli zvanom Bitcoinovej kanál. Tie sú plné informácií a hodia sa pre úplného začiatočníka, ktorý nimi pochopí základné princípy fungovania sveta kryptomien.

Pokiaľ sa chcete do sveta kryptomien ponoriť trochu hlbšie, určite tito videá odporúčame ako začiatok. Vzhľadom na vzhľadom na komplexnosť témy si však neskôr budete určite musieť niektoré pojmy a mechanizmy doštudovať sami. Jakub vám však často odporučí, kde tieto doplnkové informácie hľadať. Jeho videá sa oplatí sledovať.

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio