MOBIL.sk MOBIL.sk

Ako ovládať prezentáciu na diaľku cez svoj smartfón?
zdroj: pexels.com

Ako ovládať prezentáciu na diaľku cez svoj smartfón?

Čaká vás dôležitá prezentácia v škole alebo v práci a vy premýšľate, ako najpohodlnejšie prepínať medzi jednotlivými slidami? Stáť celý čas pri počítači alebo od neho neustále odbiehať nie je práce najlepšie riešenie. Zároveň si ale možno nechcete kupovať špeciálny prezentér na prepínanie. Čo keby ste ju ale ovládali jednoducho pomocou svojho smartfónu?

Svojho času som hľadal najideálnejšie riešenie, ako by som mohol ovládať prezentáciu svojim smartfónom. Potreboval som niečo maximálne jednoduché a zároveň dostupné, aby som mohol ovládať prezentáciu aj na cudzom počítači bez zložitého inštalovanie programov. Ako najideálnejšie a najpohodlnejšie riešenie mi vyšlo rozšírenie Remote for Slides pre prehliadač Google Chrome.

Ako už názov napovedá, funguje len pre prezentácie Slides od Google. Pokiaľ by ste ale chceli vytvoriť prezentáciu v PowerPointe, nebude s tým problém. Slides totiž umožňuje kompletné skonvertovanie prezentácie z Microsoft PowerPoint tak, že ju tam jednoducho nahráte.

zdroj: Remote for Slides | youtube.com

Ako ovládať prezentáciu mobilom?

Ako prvé si musíte stiahnuť do Google Chrome rozšírenie Remote for Slides. Inštalácia je extrémne rýchla, takže ho môžete pridať aj do cudzieho počítača určeného na prezentovanie a neskôr odstrániť. Dokážete to aj vtedy, ak je počítač zabezpečený a neumožňuje inštalovať klasický softvér.

Teraz musíte otvoriť svoju Slides prezentáciu. V pravom hornom rohu nájdete okrem možnosti „Spustiť“ aj tlačidlo „Present w/ Remote.“ Práve naň musíte kliknúť, aby ste sa dostali do režimu prezentácie. Pokiaľ pohnete myšou, zobrazí sa vám pomocné okno, v ktorom nájdete možnosť Start Remote. Po ťuknutí na ňu sa vám zobrazí špeciálny číselný kód.

V prehliadači na mobile si otvorte stránku slides.limhenry.xyz a zadajte sem tento číselný kód. No a to je celá mágia. Na mobile sa vám teraz zobrazia tlačidlá na posúvanie slidov na prezentácií. 

Čo všetko to dokáže?

Aplikácia v prehliadači umožňuje prepínanie dopredu a dozadu medzi slidami. V dolnej časti zobrazuje čas prezentácie a na ktorom slide sa nachádzate. Umožňuje tiež zobrazenie poznámok, ktoré si vopred pripravíte.

Vývojári ponúkajú aj špeciálnu aplikáciu pre Android, ktorú nájdete v Google Play. Oproti klasickému zobrazeniu v prehliadači však ponúka navyše len Tmavý režim. Pokiaľ ho nepotrebujete, nemusíte si ju zbytočne sťahovať.

zdroj: chrome.google.com

Najnovšie z kategórie: Tipy & Triky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio