MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei Mate 30 dostane zaujímavú kruhovú kameru so štyrmi senzormi! Takto bude vyzerať
zdroj: weibo.com

Huawei Mate 30 dostane zaujímavú kruhovú kameru so štyrmi senzormi! Takto bude vyzerať

Huawei aj napriek svojej neistej budúcnosti usilovne pracuje na nových smartfónoch. Momentálne najočakávanejšie sú jeho vlajkové lode Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro, ktoré by nám mohli predstaviť niekedy v októbri. Aj keď dovtedy ešte zostáva dosť času, na internet po prvýkrát unikla ich možná podoba.

Ide o pomerne kvalitný render, ktorý zachytáva zadnú stranu pripravovaného smartfónu. Zverejnený bol na sociálnej sieti Weibo, takže si nemôžeme byť istý jeho pravosťou. Pokiaľ by však skutočne šlo o dizajn Mate 30 (alebo Mate 30 Pro?), znamenalo by to, že Huawei opäť zmení výzor svojej zadnej kamery. 

V Huawei Mate 20 a 20 Pro sme videli trojitú kameru umiestnenú do štvorca. S podobným dizajnom by podľa viacerých zdrojov mal čoskoro mali prísť napríklad aj iPhone. Číňania sa však chcú od svojich konkurentov odlíšiť, a preto zrejme plánujú využiť kameru v kruhovom tvare.

Uniknutá podoba Huawei Mate 30 oproti minuloročnému Huawei Mate 20 | zdroj: Weibo, Huawei

Ako môžete vidieť na obrázku, kruhová Leica kamera na zadnej strane vyzerá pomerne futuristicky a pekne sa hodí k zadnej strane s gradientom. Minimálne mne sa toto riešenie páči určite viac, ako štvorcová kamera v minuloročnom smartfóne Mate 20. 

Navyše, v kruhu sa nachádzajú až štyri rôzne kamery. V samotnom strede sa nachádza najväčší, zrejme hlavný senzor, okolo ktorého sú umiestnené ďalšie tri sekundárne fotoaparáty spolu s bleskom. Bohužiaľ, zatiaľ nevieme nič o tom, aké konkrétne kamery Mate 30 ponúkne. Zmena dizajnu však naznačuje, že oproti minulému roku by sme sa mohli dočkať výrazného zlepšenia v ich kvalite.

Zostáva nám teda už len počkať, či sa všetky tieto dohady potvrdia a Huawei nám skutočne predstaví nový Mate 30 s takýmto dizajnom. Otázkou ešte zostáva, či bude vôbec vybavený systémom Android, ako sme zvyknutí. Aj keď Trump najnovšie povedal, že americké spoločnosti môžu do určitej miery opäť obchodovať s Huawei, čínska spoločnosť to stále nemá vyhraté a ich budúcnosť je neistá.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio