MOBIL.sk MOBIL.sk

Austrálska komisia tvrdí, že Samsung zavádza v svojich reklamách na smartfóny!
zdroj: samsung.com

Austrálska komisia tvrdí, že Samsung zavádza v svojich reklamách na smartfóny!

Nepáči sa im, že juhokórejský gigant používa v reklamách smartfóny v podmienkach, na ktoré neboli určené a je pripravený ísť s ním pred súd.

Austrálska komisia pre hospodársku súťaž a ochranu spotrebiteľov sa rozhodla posvietiť si na reklamné aktivity Samsungu. Nezdá sa im, že Samsung zobrazuje svoje smartfóny v nevhodných podmienkach a prostrediach, na ktoré v skutočnosti nie sú určené. Ide napríklad o bazény s chlórovou vodou či pláže so slanou vodou.

zdroj: samsung.com

Aj keď sa mnoho smartfónov Galaxy môže pochváliť certifikátom odolnosti voči vode IP68, ktorý znamená, že ich môžete ponoriť do 1,5m hĺbky, neplatí to pri všetkých typoch vody. Tak napríklad, slaná voda by mohla mobilu uškodiť aj napriek certifikátu. To však nebráni Samsungu v tom, aby svoje mobily zobrazoval v reklamných materiáloch na pláži a v blízkosti mora či oceánu.

„Samsung ukázal mobily Galaxy v situáciách, v ktorých by nemali byť, len aby zaujal zákazníkov,“ povedal predseda komisie Rod Sims. Myslia si, že situácia je natoľko vážna, že Samsung zažalovali na austrálskom súde. Sims argumentuje tým, že zákazníci majú potom pocit, že smartfóny od Samsungu sú na tom z hľadiska vodeodolnosti lepšie. Pritom im v skutočnosti takýto druh vody môže ublížiť.

zdroj: samsung.com

A čo na to samotná juhokórejská spoločnosť? Nuž, Samsung je presvedčený o tom, že dodržal austrálske právo a stojí si za svojimi reklamami. Aj preto sú pripravení ísť s Austrálskou komisiou pred súd a veria, že vyhrajú. Uvidíme teda, ako nakoniec tento spor dopadne a či Samsung skutočne v reklamách zavádzal.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio