MOBIL.sk MOBIL.sk

Na eBay sa objavil na predaj prototyp neznámej malej Nokie s Androidom
zdroj: WinFuture

Na eBay sa objavil na predaj prototyp neznámej malej Nokie s Androidom

Smartfón, ktorému sa nepodarilo dostať sa na trh, bol spozorovaný v online obchode eBay. Jeho názov je Nokia Ion Mini.

Keď sa na predaj objaví smartfón, ktorý nikdy nebol v predaji, ide vždy o veľkú vec. Tentoraz sa na eBay objavil prototyp maličkého smartfónu spoločnosti Nokia. Jeho dizajn zodpovedá Nokiám radu Lumia, na spodnej strane však má na dnešné pomery obrovskú bradu. Zaujímavosťou je, že je tak malý, že aj kompaktný iPhone 5s pri ňom vyzerá ako obor.

nokia ion mini
WinFuture

Prototyp na obrázku je predávaný ze 1999 amerických dolárov a je taký malý, že ho pokojne ukryjete vo svojej dlani. Podobne malý smartfón od Nokie sme nikdy nevideli. Predajca má meno "emilgaigns" a pochádza z Rumunska a okrem Nokie Ion Mini predáva ešte jeden smartfón s kódovým označením "Kataya".

nokia ion mini
WinFuture

Nokia Ion Mini bola podľa predajcu vrobená niekedy v rokoch 2013 alebo 2014. Hoci nie sú známe presné rozmery a rozlíšenie displeja, vzhľadom na jeho veľkosť a danú dobu mohlo ísť o 3-palcový displej s rozlíšením 480 x 800 pixelov. Poháňa ho procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktom jadra 1,2 GHz a 1 GB RAM. Vnútorná pamäť má 8 GB, čo sú veľmi typické parametre pre mobil z roku 2013. Operačným systémom je v tomto prípade Android 4.3.

nokia ion mini
WinFuture

Predajca sa zmieňuje o tom, že mobil je plne funkčný, má WiFi, 3G sieť a dá sa s ním klasicky volať. V telefóne sú nainštalované aj nejaké aplikácie ale obchod Google Play chýba. Mobil totiž pravdepodobne nikdy neprešiel certifikačným procesom. Cena 1999 dolárov je za 6-ročný mobil relatívne vysoká, preto bude jeho majiteľ pochádzať pravdepodobne z radov zberateľov, ktorí sú na podobné raritné kúsky ochotní utratiť aj väčšie sumy peňazí.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio