MOBIL.sk MOBIL.sk

Dotazník ukázal, že polovica majiteľov iPhonov v USA netuší, aký model vlastne používajú
zdroj: pexels.com

Dotazník ukázal, že polovica majiteľov iPhonov v USA netuší, aký model vlastne používajú

Majitelia smartfónov od Samsungu na tom ale nie sú oveľa lepšie. Takmer polovica z nich si myslí, že ich smartfón podporuje 5G a pritom nepodporuje.

Dotazník stránky Decluttr ukázal, že množstvo Američanov nepozná ani základné vlastnosti svojho mobilu, či dokonca, aký model používajú. Celkovo sa pýtali 2000 ľudí na detaily o tom, aký smartfón vlastnia. 

Dotazník ukázal, že majitelia smartfónov Galaxy od Samsungu poznajú svoje mobily lepšie ako tí, čo vlastnia iPhone. Len 44% opýtaných, ktorí používajú iPhone XR alebo iPhone 7 vedelo povedať, ako sa ich smartfón volá. Lepšie na tom neboli ani majitelia iPhonu 8 – len 45,9% z nich vedelo pomenovať svoj mobil. Naopak, až 71,32% ľudí vlastniacich Samsung Galaxy S9+ poznali názov svojho zariadenia.

zdroj: decluttr.com

V dotazníku sa pýtali aj na konkrétne funkcie. Len 40% majiteľov vlajkových lodí od Samsungu vedelo, že ich smartfón podporuje bezdrôtové nabíjanie. 86% vlastníkov najnovších iPhonov zas netušilo, že môžu používať NFC na platenie v obchodoch. Pozitívum je aspoň to, že 50% z nich vedelo, že ich mobil je vodeodolný.

Otázka padla aj na podporu 5G sietí. Ľudí sa pýtali na to, či ich smartfón podporuje novú generáciu 5G sietí. Približne 33% Američanov tvrdilo, že áno, čo je samozrejme nezmysel, keďže jediný v USA predávaný 5G mobil je Samsung Galaxy S10 5G. Množstvo týchto ľudí dokonca tvrdilo, že zaznamenali zlepšenie pri používaní týchto zatiaľ neexistujúcich 5G sietí. 

zdroj: decluttr.com

Z hľadiska poznania 5G sietí na tom ale boli horšie majitelia Samsungov ako „jabĺčkari.“ Až 51% zákazníkov operátora T-Mobile s mobilom Galaxy si myslelo, že ich smartfón podporuje 5G. Vlastníkov iPhonov od Apple s touto mylnou predstavou bolo len 34%.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio