MOBIL.sk MOBIL.sk

FaceTime v iOS 13 bude namiesto vás udržiavať očný kontakt s druhou stranou
zdroj: apple.com

FaceTime v iOS 13 bude namiesto vás udržiavať očný kontakt s druhou stranou

Videohovory sa stávajú stále dôležitejšou súčasťou medziľudskej komunikácie. Vďaka nim sa môžeme spojiť s človekom na druhej strane sveta a zároveň ho v reálnom čase vidieť. Oproti reálnej komunikácií však majú jeden nedostatok, ktorý ste si možno niekedy uvedomili aj vy.

Pri video hovore sa nepozeráte do kamery na vašom zariadení, ale skôr na obrazovku, kde vidíte druhú osobu. Kvôli tomu to na videu vyzerá tak, ako keby ste s ňou neudržiavali očný kontakt a na druhej strane to platí rovnako. Apple sa rozhodol s týmto na prvý pohľad drobným problémom niečo spraviť a realistický očný kontakt nasimulovať.

Využíva na to rozšírenú realitu a silu ARKit od Apple, ktorý sa nachádza v zariadeniach iOS. Systémovo dokáže upraviť polohu očí tak, aby sa pozerali priamo na druhého človeka. Vytvorí pár falošných očí, ktorými nahradí tie vaše, vďaka čomu vytvorí vierohodnú simuláciu. Ako táto funkcia vyzerá v praxi si môžete pozrieť na Twitteri dizajnéra aplikácií Mika Rundla, ktorý ju objavil.

zdroj: @Wsig | twitter.com

Funkcia sa nazýva FaceTime Auto Correction a bude dostupná vo video hovoroch FaceTime od systému iOS 13. Ten nám Apple predstavil minulý mesiac, pričom stabilná verzia by sa do našich iPhonov mala dostať niekedy v septembri.

Mike ju testoval na iPhone XS a XS Max, na ktorých bola najnovšia testovacia verzia iOS 13 beta 3. Čo je zaujímavé, zrejme nebude dostupná pre všetky zariadenia. Vyzerá to tak, že úprava očí nefunguje na staršom iPhone X. Je možné, že staršie procesory nemajú dostatočný výkon na takú náročnú úpravu obrazu v reálnom čase.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio