MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple nám vraj predstaví iPhone s čítačkou odtlačkov! Na Slovensku si ho ale nebudeme môcť kúpiť
zdroj: Apple

Apple nám vraj predstaví iPhone s čítačkou odtlačkov! Na Slovensku si ho ale nebudeme môcť kúpiť

Podľa najnovších správ by nám mal Apple vrátiť snímač odtlačkov prstov Touch ID v iPhone. Avšak, len v jednom konkrétnom modeli a len na čínskom trhu.

Jabĺčková spoločnosť sa v roku 2017 vzdala spolu s ikonickým Home Buttonom aj snímača odtlačkov prstov. Predstavili nám iPhone X, ktorý ponúkal novú technológiu odomykania pomocou tváre Face ID. V poslednom čase sa ale u výrobcov Android smartfónov rozšírila nová technológia snímača odtlačkov zabudovaného v displeji. Otázka teda je, či nám niečo podobné neprinesie aj Apple.

Najnovšia správa z čínskeho portálu The Global Times tvrdí, že áno. Podľa ich zdrojov Apple pripravuje predstavenie dostupného iPhonu so snímačom odtlačkov zabudovaným v OLED obrazovke. Zároveň by to malo znamenať, že sa Apple v tomto konkrétnom modeli vzdá technológie Face ID. Tento nový iPhone by ale mal predstaviť len v Číne.

zdroj: Apple

Hlavným dôvodom pre tento krok má byť zníženie nákladov. Snímač odtlačkov v displeji je lacnejší ako TrueDepth kamera, ktorú iPhony využívajú na trojrozmerné snímanie tváre a odomykanie. Vďaka tomu by sa dostupný iPhone mohol v Číne predávať za nižšiu cenu a zaujať viac zákazníkov. Užívatelia z Číny totiž preferujú o niečo lacnejšie smartfóny ako napríklad v USA.

Pokiaľ by sa Apple v tomto iPhone rozlúčil s Face ID, mohlo by to znamenať aj menšiu dizajnovú zmenu. Spoločnosť by mohla zmenšiť jeho výrez v hornej časti obrazovky, ktorý je tak veľmi široký práve kvôli potrebným senzorom na 3D odomykanie tváre. 

Apple by teda už tento rok mohol predstaviť lacnejší iPhone, bez škaredého výrezu, s menšími rámikmi, technológiou Touch ID v displeji a OLED obrazovkou. To znie celkom dobre - až nám je ľúto, že bude dostupný len pre čínsky trh.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio