MOBIL.sk MOBIL.sk

Šéf Samsungu priznáva svoje zlyhanie ohľadom modelu Galaxy Fold
zdroj: Samsung / YouTube

Šéf Samsungu priznáva svoje zlyhanie ohľadom modelu Galaxy Fold

Šéf spoločnosti Samsung DJ Koh sa vyjadril na adresu skladacie Samsungu Galaxy Fold. Priznal, že tlačil na to, aby bol smartfón vypustený na trh ešte predtým, než bol produkt dokončený.

Tento krok šéfa spoločnosti Samsung sa neskôr ukázal ako veľká chyba. Prví recenzenti totiž zaznamenali už krátko po žačatí používania problémy so skladacím displejom, resp. jeho krycím sklom. To sa lámalo, čo v mnohých prípadoch poškodilo aj samotný displej zariadenia.

Ďalšou chybou bol spôsob, akým bolo krycie sklo aplikované na displej. To nesiahalo od okraja pod okraj, čo malo za následok, že niektorí si sklo pomýlili s obyčajnou fóliou, ktorú výrobcovia na displeje nových smartfónov umiestňujú. Pri pokuse o jej odstránenie sa zariadenie poškodilo. Táto aplikácia skla tiež bola zodpovedná za preniknutie prachu a nečistôt do zariadenia a pod jeho displej.

galaxy-fold-share.jpg
samsung.com

Všetky zariadenia Samsung Galaxy Fold boli stiahnuté z predaja a Samsung zrušil aj oficiálny dátum začiatku predaja, aby mohol chybu prešetriť. Momentálne je vraj väčšina chýb prvého zariadenia odstránená a nová šarža zariadenia sa interne testuje. Údajne ide až o 2000 testovaných kusov. Spoločnosť však stále nepotvrdila nový dátum začiatku predaja. Pravdepodobne sa ho však dočkáme na jeseň.

Hoci DJ Koh pre The Independent potvrdil, že väčšina závad bola odstránená a zariadenie je v podstate hotové, žiada používateľov a fanúšikov značky Samsung o trochu času. Chcú sa totiž presvedčiť, že už sa nič podobné opakovať nebude. Ďalší problém so skladacím Galaxy Fold by to totiž mohol výrazne poškodiť nielen meno spoločnosti Samsung, ale aj samotnú kategóriu skladacích zariadení.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio