MOBIL.sk MOBIL.sk

Majitelia smartfónu OnePlus 7 Pro včera dostávali veľmi zvláštne notifikácie, spoločnosť sa ospravedlňuje
zdroj: MOBIL.sk

Majitelia smartfónu OnePlus 7 Pro včera dostávali veľmi zvláštne notifikácie, spoločnosť sa ospravedlňuje

Ak ste majiteľom smartfónu OnePlus 7 Pro, je možné, že ste včera dostali veľmi zvláštne push notifikácie od samsotného výrobcu. To, čo naskôr vyzeralo ako hacknutý mobil, bola len chyba samotného výrobcu. Ten sa teraz všetkým ospravedlňuje.

Ak ste včera stretli nervózneho majiteľa smartfónu OnePlus 7 Pro, nemusíte sa čidovať. Majitelia niektorých týchto smartfónov totiž včera dostávali veľmi zvláštne notifikácie. Ich obsahom bol zhluk písmen a pravdepodobne nejednéhmu z nich napadla myšlienka, že jeho smartfón bol hacknutý. O fotografie zlváštnych notifikácií sa podelili aj na internete.

Neskôr spoločnosť OnePlus uviedla, že išlo o ich internú chybu, ktorú budú vyšetrovať. Samotné vyšetrovanie však netrvalo dlho. Spoločnosť prišla neskôr s ďalším oficiálnym stanoviskom. Chyba vraj nastala pri testovaní novej verzie ich operačného systému OxygenOS. Pri rutinnom teste systému sa stalo, že spoločnosť rozoslala testovacie správy reálnym používateľom.

Spoločnosť používa tieto push notifikácie ako nástroj pre zákaznícky prieskum, poprípade ako informačný kanál. Spoločnosť sa rozhodla zmeniť niektoré aspekty tohto procesu, aby v budúcnosti zákazníkov zbytočne nestrašila. OxygenOS, je systém postavený na Androide, ktorý je zameraný na jednoduchý dizajn a rýchlosť. Spoločnosť OnePlus ho používa ako alternatívu ku klasickému Androidu.

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio