MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Sony predstaví novú vlajkovú loď radu Xperia už v septembri. Budú to nové 5G novinky?
zdroj: pxhere.com

Spoločnosť Sony predstaví novú vlajkovú loď radu Xperia už v septembri. Budú to nové 5G novinky?

Dnes už nie je žiadnou raritou, ak výrobca mobilných telefónov predstaví za jeden rok aj dve vlajkové lode. Robí to tak spoločnosť Huawei, Samsung a tiež Sony. A práve spoločnosť Sony podľa všetkého už o niekoľko mesiacov predstaví nástupcu svojej vlajkovej lode Sony Xperia 1.

Predstavenie by sa malo odohrať na veľtrhu IFA v Berlíne, ktoré patrí k už tradičným podujatiam, na ktorých sa predstavujú technologické novinky. Tento rok sa bude veľtrh konať v čase od 6. do 11. septembra. Novinkou od spoločnosti Sony by pritom mohol byť smartfón Sony Xperia 2.

Svojím posledným nadupaným smartfónom sa výrobca Sony rozhodol zameriavať na kreatívcov, ktorým poskytuje nadštandardné vybavenie v oblasti nakrúcania videí a zhotovovaní fotografií. A niet divu. Sony patrí v tejto oblasti už dlhodobo k lídrom na trhu. Kamery a fotoaparáty japonskej značky sa tešia u profesionálom obrovskému záujmu.

Na internete sa objavila informácia o chystaných modeloch smartfónov od Sony, ktoré majú označenie J8210 a J8010. Tieto informácie prichádzajú od leakera UAProf (User Agent Profile). Číselné označenie modelu Xperia 1 je J8110, preto je veľmi pravdepodobné, že pôjde o nástupcov najvybavenejšej Xperie.

sony xperia.jpg
Sony

Odborníci diskujú, či nejde náhodou o dve zariadenia s kódovým označením Sphinx a Horus, ktoré by mali podporovať 5G siete. Inak sa toho o novinách veľa nevie, pretože Sony si informácie podctivo stráži. Uniknutý dokument hovorí o rozlíšení dieplja 1920 x 1080 pixelov pri jednom z mobilov, kým druhý ponúkne displej s rozlíšením 3840 x 1644 obrazových bodov. Práve druhé spomínané rozlíšenie sa zhoduje s rozlíšením súčasnej Xperie 1.

Predmetom debaty je v poslednej dobe aj názov týchto zariadení. Niektoré zdroje tvrdia, že Sony nepôjde v názve mobilov ďalej a novinka sa vraj oficiálne nebude volať Xperia 2 ale Xperia 1 Premium alebo Xperia 1 5G. Všetko sú to však v tomto momente iba špekulácie a my si budeme musieť počkať, kým nám mobilný svet odkryje viac.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio