MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple TV Plus bude mať iný prístup ako Netflix! Nezamerajú sa na kvantitu, ale kvalitu
zdroj: Apple

Apple TV Plus bude mať iný prístup ako Netflix! Nezamerajú sa na kvantitu, ale kvalitu

Apple TV Plus je dlho očakávaná televízna služba od spoločnosti Apple, ktorú nám predstavili ešte v marci. Dostupná bude až na jeseň, no my sme sa o nej dozvedeli už mnoho zaujímavých informácií. Najnovšie nám jeden z vedúcich zamestnancov Apple prezradil, že bude využívať iný model ako konkurenčný Netflix.

The Sunday Times spravil cez víkend rozhovor s Eddym Cue, senior viceprezidentom internetového softvéru a služieb Apple. Okrem iného sa ho pýtali aj na novú Apple TV Plus. Prezradil, že pri tvorbe originálneho obsahu chce spoločnosť uprednostňovať kvalitu pred kvantitou. Povedal, že Apple nebude vytvárať najviac, ale najlepší obsah.

Vďaka tomu sa môžu diferencovať od veľmi populárneho Netflixu. Ten aktuálne využíva model vydávania čo najväčšieho množstva obsahu, ako to len je možné, aby zaujal svojich divákov. Práve na Netflix sa Eddyho Cue spýtali v rozhovore. Odpovedal, že ich model produkcie nie je zlý, avšak oni sa chcú uberať iným smerom.

zdroj: Apple

Zároveň si nemyslí, že Apple TV Plus prichádza neskoro. „Snažíme sa byť najlepší a na to, aby sme boli najlepší, nepotrebujeme byť prví,“ povedal. Taktiež pripustil, že Apple toho o televízií veľa nevie, avšak našiel na to tých najlepších ľudí. Je fakt, že už pri marcovom predstavení sme sa dozvedeli, že budú spolupracovať s naozaj veľkými menami vo filmovom priemysle ako Steven Spielberg či Jennifer Anniston.

Televízia Apple TV Plus bude dostupná od jesene a to aj na Slovensku. Táto online streamovacia služba ponúkne exkluzívne televízne relácie ako filmy, seriály či dokumenty. Fungovať bude bez reklám, na základe mesačného predplatného. Dostupná bude na všetky Apple zariadenia a to online aj offline.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio